ZORLA DİLENDİRİLEN ÇOCUK: NİNEM ÖĞRETTİ

Asayiş 3 Haziran 2022 16:18
Videoyu Aç ZORLA DİLENDİRİLEN ÇOCUK: NİNEM ÖĞRETTİ
A
a

 Vatandaşların dini duygularını sömüren dilencilere yönelik kent merkezinde operasyon düzenlendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde zorla dilendiği ortaya çıkan küçük çocuğun sözleri herkesi şaşırtırken, çocukları dilenciliğe ninelerinin alıştırdığı ortaya çıktı.

Vatandaşların duygularını sömürmek için cami önleri, karayolları ve trafik ışıklarıyla şehir merkezinin yoğun olduğu bölgeleri mesken tutan dilencilere zabıta ekipleri göz açtırmıyor. Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde dilencilik yapanlara yönelik operasyon düzenledi. Rutin olarak yapılan kontrollerde ve operasyonlarda ilginç hayat hikâyeleri de ortaya çıkıyor. Küçük bir çocuğun hikâyesi ebeveynliğin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi.
“Cebimiz yok paraları ablamız alıyor”
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı uzmanlarla birlikte yapılan dilenci operasyonunda Zabıta Karakolu’na götürülen minik çocuğun sözleri duyanları şaşırttı. Annesinin dilendikleri parayı aldıktan sonra yeniden dilenmeye gönderdiğini söyleyen minik kız, kendilerini dilenciliğe ninelerinin alıştırdığını kaydetti.
Düzce’ye Tekirdağ ve sonrasında Adapazarı’ndan geldiğini kaydeden küçük çocuk, topladıkları paraları cepleri olmadığı için ablalarına verdiklerini söyleyerek, “Biz bu işi önceden bilmiyorduk ninem bize öğretti. Biz temizliği biliyorduk.” dedi.
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri okulda eğitimlerine devam etmesi gereken çocukların ailelerine ulaşmak için harekete geçti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri