ZARRAB YÜZÜNDEN Mİ SATILIYOR?

Gündem 6 Mart 2018 17:37
Videoyu Aç ZARRAB YÜZÜNDEN Mİ SATILIYOR?
A
a

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, bu kez gündemine özelleştirme kapsamında satışa çıkarılan 14 şeker fabrikasını aldı. Konuya ilginç bir noktadan yaklaşan Tozan, "ABD'de yargılanan Reza Zarrab yüzünden cumhuriyet kuruluşlarımız satılıyor endişesi taşıyoruz." görüşünü paylaştı.

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, yazılı bir basın açıklaması yaparak, özelleştirme süreci başlayan 14 şeker fabrikası üzerinden eleştiri oklarını AK Parti iktidarına yöneltti.

"Şeker fabrikaları zarar değiş kar ediyor"
AK Parti'nin iktidar olduğundan itibaren bir yandan cumhuriyet kuruluşlarını sattığını diğer yandan ise "80 yılda yapılmayanı yaptık" diyerek milleti kandırdığını öne süren Tozan, şöyle devam etti: "Evet AK Parti 80 yılda yapılanları 15 yılda satmıştır. Sıra şeker fabrikalarımıza gelmiştir. Bilindiği gibi AK Parti’nin sattığı yüzlerce kamu kuruluşumuz vardır ve bir çoğunun temeli Cumhuriyet dönemimize aittir. Satış gerekçesi olarak kurumların zarar ettiği gösterilmektedir. Şimdi ise şeker fabrikalarının zarar ettiğinden bahsedilmektedir oysa ki bu fabrikalar kâr marjı en yüksek kuruluşlarımız arasındadır.

"Fabrika arsaları paha biçilemez"
Şeker fabrikalarımız yabancı sermayenin eline geçtiğinde birkaç yıl sonra kapatılmayacağının garantisi yoktur. Bu fabrikalar şehirlerin en gözde yerlerinde olup arsaları paha biçilemeyecek değerdedir. Yabancı sermayenin fabrikaları kapatıp yerlerine AVM’ler ve rezidans inşa etme ihtimali kuvvetle muhtemeldir."

"ABD, Zarrap’tan elde ettiği bilgiler ile ülkemize yaptırım uygulatmaya mı çalışıyor?"
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un ziyareti sonrası şeker fabrikalarının satışının gündeme geldiğini savunan Tozan, son olarak şunları kaydetti: "Bilindiği gibi ABD’de yargılanması süren Reza Zarrab bir çok siyasetçimizin adını vermiş, kara para trafiğinin detaylarını anlatmıştır. Zarrab’ın, ABD yargısına verdiği bilgiler sonrası ülkemiz uluslararası bir amborgoya maruz kalabilir diye endişe duyuyoruz. Zira Zarrab’ın kara para aklama suçu ortadadır ve İran'da amborgo delmiştir. ABD, Zarrab’dan elde ettiği bilgiler ile ülkemize yaptırım uygulatmaya ve yaptırımın karşılığı olarak şeker fabrikalarımızın satışını talep ediyor mu diye sormadan edemiyoruz?"

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri