ZABITA 192 YILDIR HALKIN HİZMETİNDE

Gündem 4 Eylül 2018 16:06
Videoyu Aç ZABITA 192 YILDIR HALKIN HİZMETİNDE
A
a

Zabıta Teşkilatı’nın 192. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Düzce Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve bir grup zabıta personeli Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı makamında ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman, “Görünür görünmez her şeyle ilgilenen, ama çok görülmeyen bir teşkilatız.” dedi.

Düzce’de huzuru sağlamak için görev başında olan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 192. kuruluş yıldönümü nedeniyle ilk olarak Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı makamında ziyaret ederek çiçek verdi.

Kaldırıma araç çeken vatandaşları uyaracağız”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Zabıta teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle hepinizi kutluyorum. Biliyorsunuz belediyelerin vatandaşla temas ettiği nokta zabıtalardır. Benim sizden istediğim vatandaşlara eşit davranacaksınız. Kesinlikle kimseyi kayırmayacaksınız. Bazı insanlarımızı korurken bazı insanlarımızın hututlarına girebiliriz. Bu yüzden tamamen yasaların bize verdiği yetkiye dayanarak vatandaşlarımızla iyi geçinmeliyiz. Onları hor görmek, aşağılamak değil de onlara yasaları anlatmalıyız. Vatandaşa bilgi vererek, vatandaşı eğiterek, vatandaşa yasaları anlatarak hizmet vereceğiz. Vatandaşlarımız son zamanlarda özellikle gürültü kirliliğinden şikayet ediyor. Geç saatlere kadar müzik çalarken birileri eğlenirken birileri rahatsız olmayacak. Son zamanlarda kaldırımlara çok fazla araç park ediyor. Bu konuda taviz vermeyeceğiz. Kaldırıma araç çeken vatandaşları uyaracağız.”

Yapılan işlerin güzel sonuçlanması ancak destekle olur”
Zabıtalar olarak her zaman görevlerinin başında olduklarını söyleyen Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman ise yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Osmanlı Devleti zamanında değişik bir isimle zabıtalar vardı. 1826 yılından sonra artık zabıta olarak anılıyor. Bu yıl da 192. kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Zabıtanın görevi her zaman bellidir. Zabıta yokluğunda belli olan, bir şehrin esenliği, huzuru, sağlığı, ulaşımı, vatandaşlara yardımı, görünür görünmez her şeyle ilgilenen, ama çok görülmeyen bir teşkilatız. Biz arkadaşlarla Düzce’de elimizden geldiği kadar insanların rahat ve huzurlu yaşaması, ortaya çıkan sıkıntılara anında müdahale eden, şikayetleri yerinde giderme gibi iyi bir başarı sağladığımızı tahmin ediyorum. Tabii ki bunda, Düzce belediye başkan ve yardımcıların çok büyük desteği var. Zaten yapılan işlerin güzel sonuçlanması ancak destekle olur.”

Karanfil dağıttılar
Müdür Kahraman ve zabıtalar daha sonra Düzce Belediyesi Başkan Yardımcıları Özgür Sağlam ile Miktat Çelebioğlu’nu da ziyaret ederek çiçek takdim etti. Belediye personeline de karanfil dağıtan zabıta ekipleri daha sonra esnafları gezdi. Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman ile birlikte işyerlerini gezerek de karanfil dağıtan ekipler belediye otobüslerine girerek vatandaşlara da karanfil dağıtmayı unutmadı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri