YÜZÜ GÜLÜYORDU AMA İÇİ KAN AĞLIYORDU  

Gündem 9 Haziran 2022 18:06
Videoyu Aç YÜZÜ GÜLÜYORDU AMA İÇİ KAN AĞLIYORDU  
A
a
2 gün önce Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Nigar Demircan Çakar’ın veda toplantısını izledik. Salonda yakın akrabası Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan vardı. Kendisi bir gönül adamıdır ve yakın akrabalığı sebebi ile oradadır ama onun dışında Düzce’den siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları hiç kimse yoktu. Burada hayatın bir gerçeğini yaşadık. Vedasında yanında olunmayacak eksik bir insan mıydı? Normalde değildi. Düzce’nin yetiştirdiği değerlerden biriydi. En büyük sıkıntı veren konulardan biri Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki uygulamalar oldu. Burada yaşanan sıkıntılar ve bunun önüne geçememesi idi. Yani iktidar olmuştu ama muktedir olamamıştı. 38 yaşında çok genç bu makamı dolduramadı. Genç olmasından tecrübesiz olmasından dolayı böyle bir netice ile karşılaştı.
Ben hayatımda birçok güçlüğü çekmiş bir insanım. Bir zamanlar çok etkili olup da ondan sonra yetkisiz sıradan bir insan olma noktasında bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. “Başarmak ayakta kalmak değildir, düştükten sonra yeniden ayağa kalkmaktır.” diyor bir düşünür.
Bazen bize de diyorlar buradan çok fazla eleştiri yapıyorsunuz. Burada bulunduğumuz süre içinde Nasrettin Hoca’nın “Ye kürküm ye” meselesi. Bu kürkten olduğu için birçok yerde anıldığımızı bilindiğimizi, itibar gördüğümüzü ben zaten biliyorum. Bu makam, mevki, yetki ve güçleri olan insanlar yaşanılan hadiselerden ders çıkarmalılar. 
Rektörümüzün vedasında hiç kimse yoktu. Tekrar ediyorum Yakup Demircan akrabası olarak gitmiştir. Onun haricinde giden olmadı. Niye? Güç vardı, etki vardı, yetki vardı bu bitince “Öküz öldü, ortaklık ayrıldı” hesabı hiç kimse gitmedi. Bir kalabalık vardı evet herkese e-mailler atılarak davet edilmiş. Özellikle rektör hanım sağ tarafına İdris Şahin’i alarak verdiği görüntü ile de bir çoklarına mesaj verdi. Yani yanlışsa da bizim, eksikse de bizim.
Buradan çok önemli bir ders çıktı. İktidarken, güçlüyken, etki ve yetki varken insanlar senin yanında olur. Dostlar zor günde belli olurmuş. Güçlü günlerde mevki sahibi iken o koltuklara kimin ne amaçla oturduğunu görmeniz mümkün değil. Allah bu güç ve yetki noktasında olanları gücü ve yetkisi ile imtihan etmesin. Bu çok zor bir imtihan. Rektör hanımın yüzünde gülücükler vardı ama içi kan ağlıyordu. Her halinden de belliydi.
Diğer alanlarda hizmet etmiştir ve faydalı olmuştur. Ama Tıp Fakültesi Hastanesi’nde insanların gün almada, sıra almada, ameliyat olmada teşhiste, tedavide ve süreçte tam bir para mekanizması içinde olan insanları o halden çıkaramadı. Bana göre en büyük sebeplerden biri bu olduğuna inanıyorum.
İnşallah daha güzel mevkilerde yine hizmet verir ama makamdan ve mevkiden, yetkiden ve etkiden uzaklaşınca etrafınızda olanları çok güzel görürsünüz.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri