YÜZDE 10'LUK İNDİRİM BAŞLADI

Gündem 1 Ocak 2019 13:49
Videoyu Aç YÜZDE 10'LUK İNDİRİM BAŞLADI
A
a

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yılbaşı itibarıyla elektrik ve doğal gaz fiyatında yüzde 10'luk indirimin başlamış olacağını belirterek, "Yıl içerisinde bakacağız. Maliyetleri biz gün gün takip ediyoruz. Maliyetler düşünce tabii ki bunların faturalara yansımasından daha doğal bir şey olmaz." dedi.

Bolu temasları kapsamında Kalıcı Konutlar mevkisinde bulunan Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) merkez binasını ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2002 yılında Türkiye'de sadece 6 il ve 51 ilçe doğal gaz kullanırken 2018 yılı sonu itibarıyla artık doğal gaz kullanmayan, doğal gaza ulaşmayan hiçbir il kalmadığını söyledi.

Bakan Dönmez, şöyle devam etti: "Bundan sonra da yine yapacağımız çalışmalarla doğal gazı yeni beldeler ve ilçeler ile yerleşim yerlerine götürmeye devam edeceğiz. 7/24 durmaksızın çalışmak zorundayız. Doğal gaz konforunu tüm vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Bugün itibarıyla 50 milyon vatandaşımız doğal gaz kullanıyor. Türkiye'de yaklaşık 15 milyon hane doğal gaz abonesi. 10 milyon kadar da kapısına kadar doğal gazı götürüp ama henüz doğal gaz dönüşümünü tamamlamayan vatandaşlarımız var. Bununla birlikte baktığımızda 81 milyon nüfusun 60 milyonu aslında doğal gaza erişim imkanına kavuşmuş durumda. Bu ölçekte penatrasyon, Avrupa'da birçok ülkede de olmayan bir penatrasyon, yaygınlık oranı."

Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elektrik ve doğal gazla ilgili indirim müjdesine de değinerek, "İnşallah yılbaşı itibarıyla elektrik ve doğal gazda yüzde 10'luk indirim başlamış olacak. Yıl içerisinde bakacağız. Maliyetleri biz gün gün takip ediyoruz. Maliyetler düşünce tabii ki bunların faturalara yansımasından daha doğal bir şey olmaz." diye konuştu. (AA)

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri