Yüzde 10 indirim enflasyona ciddi bir katkı

Gündem 31 Ekim 2018 16:53
Videoyu Aç Yüzde 10 indirim enflasyona ciddi bir katkı
A
a

Engelli bireylerin toplum hayatına uyum sağlamaları için hizmete açılan ve çalışanlarının tamamı engellilerden oluşan "Kusursuz Kafe"de enflasyonla mücadele kapsamında yüzde 10 indirim uygulanıyor. Kafeyi ziyaret eden Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, "Kafede faturada yüzde 10 indirim yapılıyor. Bu enflasyona ciddi bir katkı." dedi.

 

Düzce Belediyesi, Türkiye Beyazay Derneği ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği iş birliğinde geliştirilen proje kapsamında açılan kafede çalışan engelli 18 genç, müşterilere hizmet etmenin yanı sıra, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek oluyor.

Kafeyi ziyaret eden Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, yaptığı açıklamada, engelli bireylerin her zaman devletin yanında yer aldığını söyledi.

 

"Gerçek anlamda kusursuz"

Kusursuz Kafe'nin gerçek anlamda kusursuz olduğunu anlatan Ayva, "Bir mekanın kusurlu olması için insanı dışlaması lazım. Burada insanların dışlanmadığı, aksine benimsendiği, 'Ne olursan ol, yine gel' sözünün yaşatıldığı bir yer. Buraya her türlü engel durumunda olan insanlar geliyor, her türlü ekonomik seviyeden insan gelebiliyor. Bu kapı sonuna kadar açık." diye konuştu.

 

Ayva, kafede enflasyonla mücadeleye destek verildiğini aktararak, "Kafede faturada yüzde 10 indirim yapılıyor. Bu enflasyona ciddi bir katkı. Bu da bizim engelliler olarak nerelerde neler yapabileceğimiz konusunda ipucu veriyor. Bu anlamda da çok özel." ifadelerini kullandı.

 

Vali: Kusursuz Kafe Düzce'den parlayan bir ışık

Düzce Valisi Zülkif Dağlı da Kusursuz Kafe'nin Düzce'den parlayan bir ışık olduğunu ifade etti.

Dağlı, örnek bir çalışmanın yürütüldüğünü vurgulayarak, "Bu ışığı Düzce'den ülkemize, daha sonra da dünyaya yaymış olacağız. Bu çocuklar hepimizin, onları hayata kazandırmak durumundayız. İnşallah hep birlikte onlar için çalışıp mücadele edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri