YOLDA ASFALT VE GENİŞLETME ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Gündem 1 Nisan 2021 15:39
Videoyu Aç YOLDA ASFALT VE GENİŞLETME ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kesin korunacak hassas alan olarak tescil edilmesinin ardından, Sarıkaya Mağarasına ulaşımı sağlayan yolda genişletme ve asfaltlama çalışmaları başladı. AK Parti Yığılca İlçe Başkanı Dursun Albayrak, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını duyurdu.

Eşsiz güzelliği ile Bölgenin en büyük mağaraları arasında yer alan Yığılca İlçesindeki Sarıkaya Mağarası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile kesin korunacak hassas alan olarak tescil edilerek Resmi Gazete de yayımlanmıştı.
Bu kararın ardından, Sarıkaya Köyü’nde bulunan Sarıkaya Mağarasına ulaşımı sağlayan yolda, asfaltlama ve genişletme çalışmaları başlatıldı.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Yığılca İlçe Başkanı Dursun Albayrak,
Sarıkaya köy yolunun Asvaltını ve cevre düzenlemesine başlamış bulunmaktayız. Dibektaş köyü ve Yeniyer köyü grup yolumuz sıcak asfalt yapılmış olup, Bekirler köy yolumuzun yarım kalan kısmı da sıcak asfalt yapımı tamamlanmıştır.
İlçemizin 39 köyünde stabilize yol yapım ve arazi yolları yapım çalışmaları ihtiyaç duyulan köylerde yapılmış olup, Aksaklar köyümüze su deposu ve iğneler köyümüze şebeke hattı su deposu yapımı tamamlanmıştır.
Bu hizmetlerin ilçemize kazanımı noktasında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta il başkanımız Mustafa Keskin olmak üzere Milletvekillerimiz sayın Ayşe Keşir, Fahri Çakır ve il genel Meclis üyemiz sayın Hüseyin Yılgına Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri