YOK BÖYLE EYLEM!

Gündem 29 Ağustos 2018 14:28
Videoyu Aç  YOK BÖYLE EYLEM!
A
a

Çamköy Mahallesi'nde dün sabah çok ilginç bir yol kapatma eylemi vardı. Düzce'nin çöplerinin yığıldığı Melen kenarındaki alana her sabah farklı saatlerde gelip satılacak türde olanları ayıklamak için anlaşma yapan iki grup arasında 'Önce ben toplayacağım' tartışması patlak verdi. Karşı tarafın anlaşmayı bozduğunu ileri süren Roman vatandaşlar çareyi eylem yapmakta bulunca onlar

Düzce'de 'Çöp toplama' tartışması eyleme sahne oldu. Bugün sabah saatlerinde Çamköy Mahallesi Melen kenarında bulunan çöp toplama alanına yakın mevkiide yol kapatma eylemi yapıldığı ihbarını alan emniyet ekipleri soluğu hemen bölgede aldı. Bir grup Roman vatandaşın araçlarını yola çekerek geçişe izin vermediğini gören ekipler, eylemin nedenini öğrenince şaşkınlık yaşadı.Bir süre önce kendileri gibi çöp alanında satılacak türde olan atıkları ayıklayan bir grupla farklı saatlerde gelmek üzerine anlaşma yaptıklarını söyleyen Roman vatandaşlar, karşı tarafın anlaşmayı bozduğunu öne sürdü. Her sabah ilk olarak kendilerinin alanda çöp ayıkladığını daha sonra diğer grubun geldiğini belirten tepkili vatandaşlar, bir gün önce 'Anlaşma bozuldu' denilerek tehdit edildiklerini iddia etti.

"Düzce bizimse bu çöp de bizimdir"
Roman vatandaşlardan Hasan Demirci, yaşadıkları krizi şöyle anlattı: "Burada herkes ekmeğini kazanıyor. Bizim Doğulularla bir anlaşmamız vardı. Sabah 04:00’te kadar biz çalışacaktık, 04:00’dan sonra da onlar çalışacaktı. Arkadaşlar dün geldi ve "Anlaşma bozuldu" dediler ve bizi tehdit ettiler. Onlarla tartışmaya başladık. Bizim evimiz hemen şurada ve biz buranın kokusunu çekiyorsak sefasını da süreriz. Düzce bizimse bu çöp de bizimdir."

"Zaten çarşıdan her şeyi topluyorlar, burada bari sorun çıkarmasınlar"
Ahmet Acar adlı vatandaş ise şu ifadeleri kullandı: "Buradaki sorun çöp sorunudur. Tamam biz topluyoruz ama karşı taraf anlaşmayı bozmaya çalışıyor. Biz bunlara şöyle diyoruz olmuyor, böyle diyoruz olmuyor. Sürekli bizi tehdit ediyorlar. Zaten çarşıdan her şeyi topluyorlar, burada bari sorun çıkarmasınlar."

İkna çabaları sonuç verdi
Öfkeli kalabalığı sakinleştirmek ise Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İsmail Işıldak'a düştü. Uzun süre yolu açıp eyleme son vermeleri için Roman vatandaşlara dil döken Işıldak'ın ikna çabaları sonuç verdi. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı asayiş ekipleri ile Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman'ın da vatandaşları sakinleştirmeye çalıştığı eylem, sorunsuz şekilde sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri