YOĞUNLUĞA NEŞTER  

Gündem 18 Temmuz 2022 19:32
Videoyu Aç YOĞUNLUĞA NEŞTER  
A
a

Artan hasta yoğunluğuna merhem olması amacıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bir süre önce başlatılan yeni poliklinik alanları oluşturma çalışmaları tamamlandı. Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın talimatıyla idari bölümde kullanılmayan bölümler tadilata alındı ve böylelikle oluşturulan 9 yeni poliklinik hizmet vermeye başladı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Onur Temel, “Poliklinik hizmetine artan talebin karşılayabilmek için böyle bir girişimde bulunduk.” dedi.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde artan hekim ve hasta sayısı nedeniyle Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın talimatıyla fiziki yapıda yeniden düzenlemeye giden hastane yönetimi, idari kısımların ek poliklinik odası olarak hizmet vermesi için karar almıştı.
Alınan bu kararın ardından, kısa bir süre önce idari kısımların Kulak-Burun-Boğaz (KBB) Polikliniği, Çocuk Psikiyatri Polikliniği ve işitme testi odalarına dönüştürülmesi için başlatılan tadilat çalışmaları, bugün itibari tamamlandı. İşitme cihazlarının yerleştirildiği bir poliklinikte hasta kabul edilmeye başlanırken, diğer 8 polikliniğin de yarından itibaren hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.
“Artan hekim ve hasta sayısına bu şekilde çare bulduk”
Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna açıklamalarda bulunan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İdare ve Mali İşler Müdürü Onur Temel, tadilat çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlandığının altını çizerek, “Hastanemizde artan hekim ve hasta sayısına orantılı olarak poliklinik hizmetlerinde poliklinik oda sayılarımızda yetersizlik başlamıştı. İl sağlık müdürümüzün katkılarıyla ekip arkadaşlarımız ile bu sorun için “ne yapabiliriz? Nasıl çözebiliriz?” diye düşündük. Birinci katta idari ofis olarak kullandığımız odaları poliklinik oda hizmeti için kullanmaya karar verdik. Burada tadilat çalışmaları oldu. Kısa bir süre önce tadilat çalışmaları da bitti. O bölüme bugün (18 Temmuz) itibari ile işitme cihazını taşıdık ve hizmeti orada vermeye başladık. Yarın (19 Temmuz) ya da diğer günler itibari ile de kulak-burun-boğaz polikliniklerini oraya taşıyacağız ve bütün poliklinik hizmetlerine orada hizmet veriyor olacağız. Oradan boşalttığımız alanlar da, bizim hastanemizde poliklinik koridorlarının dar olması sebebiyle ortopedi bölümünde bir yoğunluk oluyordu. Ortopedi bölümünü yan koridora taşıdık ve yoğunluğu ikiye bölerek koridorları rahatlatarak vatandaşın hizmete daha kolay ulamasını sağlamayı hedefledik.” şeklinde konuştu. 
‘Ölü’ alanlar değerlendirildi
Hastane içindeki yeni düzenlemede kullanılmayan alanları değerlendirmeyi hedeflediklerini anlatan Temel, “İdari bölümleri nereye taşıyacağımıza karar verirken, hastanemizde “ölü alanlar” dediğimiz boş alanlar vardı. Oraları da ofise çevirerek 8 tane ofis odası oluşturduk. İdari birimlerimizi de oralara taşıdık, böylece hastanemizde 9 tane poliklinik hizmet alanı oluşturmuş olduk. Başta dediğim gibi, poliklinik hizmetine artan talebin karşılayabilmek için böyle bir girişimde bulunduk. Bugün itibari ile bir kısmını hizmete başlatmış olduk.” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri