YILMAZ KIZILAY YETKİLİLERİNE SESLENDİ:

Siyaset 19 Aralık 2019 16:49
Videoyu Aç YILMAZ KIZILAY YETKİLİLERİNE SESLENDİ:
A
a

Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi binasının deprem riski gerekçesiyle yıkılması yönündeki kararın ardından yeni bina yapılana kadar huzurevi sakinlerinin Kartal'daki huzurevine yerleştirilmesi öngörülüyor. Ancak bu duruma başta huzurevinde kalan yaşlılar karşı çıkarken, bu sıkıntıyı mecliste gündeme taşıyan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, “Huzurevi sakinleri Akçakoca’da

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde 1988 yılında bir bağışçının "Huzurevi" yapılması şartıyla verdiği alana yapılan ve 35 yıldır hizmet veren Türk Kızılayı Huzurevi binası için bir süre önce deprem analiz raporları kapsamında yıkım kararı verildi.
1999 Depremi'nde ufak çaplı hasar gören huzurevinde 37 personelle hizmet verilirken, son gelinen süreçte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, depremle ilgili buranın güçlendirilmesi veya tahliyesiyle yönünde görüş bildirdi. Bunun üzerine Kızılay yetkilileri kararlarını tahliyeden yana kullandı. Türk Kızılayı Huzurevi'nin yerine yapılacak bina için çalışmalar devam ederken, ya mevcut binanın yerine ya da Akçakoca sınırları içinde uygun olan başka bir yere yeni bina yapılacağı açıklandı.
Huzurevinde kalan yaşlılar için ise Kartal'daki huzurevine yerleştirilmesi yönünde görüş bildirildi. Ancak bu durum huzurevi sakinleri başta olmak üzere kentteki tüm kesimlerin tepkisini çekti. Eylem ve açıklamalara sahne olan bu sıkıntılı süreç bu kez Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme taşındı. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, gündem dışı söz alarak, huzurevi sakinlerinin Akçakoca’da belirlenecek bir adrese yerleştirilmesi için Kızılay yetkililerine seslendi.
MHP Düzce Milletvekili Yılmaz, şöyle konuştu:
“Türk Kızılay’ına bağlı olarak çalışan, 1988 yılında açılmış ve 42 konuğu olan Akçakoca huzur evi binası bina ömrünü bitirdiği gerekçesi ile yıkım kararı alınmıştır. Kızılay’a bağlı olan Akçakoca huzur evinde kalan yaşlılarımızı bu durumdan oldukça tedirgin beklemektedirler. Huzurevi sakinleri Akçakoca’dan ayrılmak istememektedirler. Buradan Kızılay yetkilerine seslenmek istiyorum; Akçakoca huzur evinde kalan sakinlerimiz bina yapılana kadar Akçakoca’da bir yerde konuk edilmeli, yeni yapılacak olan bina kapasitesi arttırılarak yaşlılarımıza daha modern bir bina yapılmalı ve bina yapımı en kısa zamanda bitirilmelidir. Unutmayalım ki hepimizin bir gün huzurevlerine ihtiyacı olabilir. Bu yüzden yaşlılarımızın isteklerine kulak verelim.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri