YILMAZ FINDIK İÇİN BASTIRIYOR  ÜRETİCİ ÖTELEMEYİN, FİYATI AÇIKLAYIN

Siyaset 19 Ekim 2018 09:22
Videoyu Aç YILMAZ FINDIK İÇİN BASTIRIYOR  ÜRETİCİ ÖTELEMEYİN, FİYATI AÇIKLAYIN
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, meclis kürsüsünde bir kez daha üreticilerin beklemekten usandığı fındık fiyatı konusuna değindi. TMO’nun alım fiyatını açıklayarak devreye girmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Her seferinde üretici ötelenmek isteniyor.” dedi.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM’de söz alarak, fındık üreticisinin yaşadığı sıkıntıları bir kez daha gündeme taşıdı.
“Üreticinin daha fazla dayanacak gücü kalmadı”
“Toprak Mahsulleri Ofisi tekrar fiyat açıklasın ve alsın.” diyen Yılmaz yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Biz ülkemiz kazansın istiyoruz, farklı bir şey demiyoruz. Fındık üreticisinin sırtından geçinmesin istiyoruz. Bizim düşüncemiz ülkemizin de kazanması yönündedir. Ayrıca sayın grup başkanvekilimiz ifadelerinde, rekolte dedi. Rekoltenin artması kötü bir şey değil ki. Zaten ihraç ettiğimiz tarım ürünlerinden 4 kaleminden 1’i fındık. TMO devreye girsin. Ülkemiz ihracat kaleminden cari açığı kapatsın. Ayrıca her seferinde üretici ötelenmek isteniyor. Bakın fındık mahsulü 5 Ağustos’tan itibaren toplanmaya başlanıyor. Eylül’ün 15’inde son mahsul toplanmış oluyor. İnsanlar zaten çocukların okul masrafıydı, kışlık yakacak parasıydı, zaten borçlanmış oluyor. Üreticinin daha fazla dayanacak gücü kalmadı.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri