YILMAZ’A “TEDBİRLERİ KESİNLİKLE GEVŞETMEYİN” TALİMATI VERDİ

Gündem 24 Haziran 2020 14:48
Videoyu Aç  YILMAZ’A “TEDBİRLERİ KESİNLİKLE GEVŞETMEYİN” TALİMATI VERDİ
A
a

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 81 İlin Sağlık Müdürü ile koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında video konferans aracılığı ile toplantı yaptı. Sağlık Bakanı Koca, toplantıda Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’dan,  salgın ile ilgili Düzce’de ki son durum hakkında bilgi aldı.

Yeni Tip Covid – 19 salgını Tüm Dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Normalleşme sürecinin ardından Türkiye’de vaka sayısının yeninden artış eğilimi göstermesi üzerine, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 81 İlin Sağlık Müdürü ile video konferans aracılığı ile toplantı düzenledi.
 Salgın ile mücadele çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda, yoğun bakım kapasiteleri ve filyasyon çalışmaları ele alındı.
Sağlık Bakanı Koca, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile yaptığı görüşmede ise, Düzce’de ki son durum hakkında bilgi alarak, alınan tedbirlerin kesinlikle gevşetilmemesi talimatını verdi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “81 ilimizin il sağlık müdürleriyle yaptığımız toplantıda vaka durumlarını, vaka artışlarının olduğu yerlerde artış sebeplerini, yoğun bakım kapasiteleri ve filyasyon oranlarını ele aldık. Koronavirüse karşı yapılması gereken yeni çalışmalar için değerlendirmelerimizi yaptık” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
tso11