YILMAZ “ GİŞESİ KAPALI TEK YOL GÖLYAKA”

Gündem 29 Temmuz 2018 10:40
Videoyu Aç YILMAZ “ GİŞESİ KAPALI TEK YOL GÖLYAKA”
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ile birlikte uzun süredir sorun haline gelen Gölyaka otoban bağlantı yolunun son durumunu değerlendirmek için şantiyeye giderek bilgi aldı.

Bir aya aşkın bir süredir kapalı olan ve otobana girmek isteyen sürücülerin sıkıntı yaşadığı Gölyaka otoban bağlantı yolunun kapanması konusu Milliyetçi Hareket Partisi’nin gündemine de geldi. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İl Başkanı İlhami Caboğlu ile birlikte kapalı olan yol çalışmalarının yapıldığı şantiyeye giderek yetkililerden bilgi aldı.

Burada çalışmalar yapılsaydı Düzce otoban sıkıntısı çekmezdi”
Yılmaz, şantiyede bilgi alırken yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:“Düzce kamuoyunu son günlerde meşgul eden Gölyaka otoban yolunun kapanmasıyla ilgili sıkıntılar bize ve basın mensuplarına aksetti. Kamuoyunun bir beklentisi var. Biz de bu beklenti nedeniyle burada şantiyeye geldik. Şantiye sahibi Hakan kardeşimizle de görüştük. Kamuoyunda şantiye çalışmıyor gibi bir algı oluşmuş. Biz de yerinde görelim diye arkadaşlarımızla birlikte geldik ama burada yoğun bir çalışma temposu var. İnsanlar taahhüt ettikleri sürede çalışmaları bitirmek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Şantiye çalışıyor ama otoban yolu kabalı. Bu şantiyenin değil yapılan planlama hatası nedeniyle oluştu. Beyköy bağlantı yolu yapıldıktan sonra prosedürü bilmiyorum ama burada çalışmalar yapılsaydı Düzce otoban sıkıntısı çekmezdi. Otoban dışındaki yolda trafik yoğunluğu yaşanmayacaktı.”

Türkiye’de gişesi kapalı olan tek otoban yolu Gölyaka”
Türkiye’de gişesi kapalı tek otobanın Gölyaka olduğunu da belirten Yılmaz konuşmalarını şu cümlelerle sürdürdü:“Burası zannederim eylül ayının sonunda diye söylenmiş ama arkadaşların yoğun çalışma temposu nedeniyle daha erken açılacağını düşünüyorum. Bu zamana kadar Düzce’nin yaşandığı sıkıntıyı Beyköy bağlantı yolunu açarak giderebilir miyiz diye buradan sonra Beyköy’de çalışmaların yapıldığı bölgeye giderek yetkililerle görüşeceğiz. Türkiye’de gişesi kapalı olan tek otoban yolu Gölyaka. Burada bir tutarsızlık, plansızlık var. Bunu sadece yolda değil bir çok şeyde görebiliyoruz. İleri ki zamanlarda neler yapabiliriz, onları o zaman konuşuruz. Burayı açmak Düzce’deki yol sıkıntısını sona erdirmeyecek. Bir an önce bağlantı yollarımızın tamamlanması lazım. Asıl kronik çözüm Düzce’deki yol sorununun çözülmesidir. Bunun çözülmesi için kiminle görüşülmesi gerekiyorsa Ankara’da o kişilerle görüşeceğiz.“

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri