YIĞILCA’YA MODERN OTEL BAŞKAN: 5 YILDIZLI GİBİ OLACAK  

Gündem 18 Ekim 2018 17:34
Videoyu Aç   YIĞILCA’YA MODERN OTEL BAŞKAN: 5 YILDIZLI GİBİ OLACAK  
A
a

  Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, hazırladıkları projeyle ilçede atıl durumda bulunan yapıyı 5 yıldızlı otel hizmeti sunacak hale getirmek için çalışmalarına başladı. Yiğit, “İlçede konaklamak isteyen vatandaşların ihtiyacını karşılamak için epey yol alındı. Biz bu atıl durumdaki binamızı 5 yıldızlı otel görünümüne getirme noktasındayız.” dedi.Yığılca Belediyesi tarafından 1980 yılında otel hizmeti vermesi amacıyla yapılan ancak zaman içerisinde atıl durumda kalan yapı, yeni bir projeyle 5 yıldızlı otel gibi hizmet verecek şekilde ilçeye kazandırılacak.

Projede kaynak sıkıntısı yok
Projeyle ilgili Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a açıklamalarda bulunan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “Projenin temeli şu; ilçede konaklamak isteyen vatandaşların ihtiyacını karşılamak için epey yol alındı. Biz bu atıl durumdaki binamızı 5 yıldızlı otel görünümüne getirme noktasındayız. Şuan da bu projenin en ince detay noktasına kadar paramız, maddi kaynağımız ayrılmıştır.” dedi.
“Konsept olarak 5 yıldızlı otele yakın olacak”
Projenin detaylarını da paylaşan Başkan Yiğit, “Mevcutta 26 oda var. Her odada duş ve lavabo imkanı olacak. Onun haricinde ortak kullanım amaçlı duş ve lavabolar olacak. Konsept olarak 5 yıldızlı otele yakın olacak. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Dışarıdan gelen misafirlerimiz kendi evi kadar olmasa da ona yakın rahat etsin, burada mutlu olsun istiyoruz. Bu ilçemiz için tam bir vizyon projesi. Teknik çalışmalarımız bitti. İhaleye çıkacağız. Önümüzdeki bahar aylarında teslim edilecek. Yığılca’mıza gelip ama burada 1-2 gün konaklamak isteyen binlerce vatandaş var. Bana talep geliyor. Bu projeyi hayata geçirdikten sonra bu talepleri de karşılamış olacağız. Mülkiyeti kurumumuza ait olan ve 1980’li yıllarda belediyemiz tarafından otel amacı ile yapılan yapı zamanla cazibesini kaybetmesi nedeni ile atıl duruma düşmüştür. Zaman zaman diğer kurum ve kuruluşlara bedelli ve/veya bedelsiz olarak tahsis edilen yapı yıllarca atıl durumdaydı. Kurumumuzca bu yapı günümüz koşullarında ilçemizin en önemli sorunlarından birisi olan konaklama ihtiyacını minimize etmek amacı ile 5 yıldızlı bir otel sunumu ile hizmet verebilecek nitelikte yeniden projelendirilmiş (güçlendirme ve tadilat projeleri) ve en kısa süreçte hizmete açılacaktır.” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri