YIĞILCA’NIN DOĞALGAZ ÖZLEMİ BİTTİ

Gündem 8 Kasım 2018 14:48
Videoyu Aç YIĞILCA’NIN DOĞALGAZ ÖZLEMİ BİTTİ
A
a

Yığılca uzun süredir beklediği hizmete sonunda kavuştu. Geçen yılın sonbahar aylarında başlanan doğalgaz çalışmaları tamamlandı. Düzenlenen törenle ilk gaz verilerek doğalgaz hattı kullanıma açıldı.

Hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından düzenlenen tören ile Yığılca’ya doğalgaz akışı sağlandı ve ilk gaz yakıldı. Törene Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Aksa Düzce-Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Ender Onur, firma çalışanları ve Yığılcalı vatandaşlar katıldı.

Yığılca onu asla unutmayacak”

Eski Bakan Faruk Özlü’nün sarf ettiği emeği unutmayacaklarını dile getirerek törenin açılış konuşmasına başlayan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, " Yığılca'mızda tarihi bir gün. Hepimizin hayali olan bir projeyi hayata geçiriyoruz. Yığılca’mız ilk defa doğalgaz ile tanışmış olacak. Doğalgazın ilçemize gelmesinde, hayallerimizin gerçekleşmesinde çok büyük emekleri olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü Bey'i asla unutmayacağız. Yığılca onu asla unutmayacak.” dedi.

Yığılca bir miladı yaşıyor”

Doğalgaz hattının ilçeye katacağı değere de değinen Yiğit, “Yığılca gerçekten bir miladı yaşıyor. İlçemizin geri kalan ve şuan için hizmet alamayan noktalarında da doğalgaz çalışmaları mevsim şartlarına göre hız kazanarak devam edecek ve Yığılca bir bütün olarak doğalgazdan faydalanacak. Halkımız şunu bilsin ki hizmet alamayan en ücra noktamız bile kalmayacak. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Bin konuta gaz verebilecek seviyeye geldik”

Yürütülen çalışmalar sonucunda kazandırılan doğalgaz hattı hakkında bilgi veren Aksa DERGAZ Bölge Müdürü Ender Onur ise "Bu sene içerisinde çalışmaya başladığımız Yığılca ilçesinde bugün (7 Kasım) itibariyle sona gelmiş bulunmaktayız. Bu süre zarfında yaklaşık 15 km’lik bir şebeke hattıyla beraber bin konuta gaz verebilecek seviyeye geldik. Doğalgaz Yığılca’mıza hayırlı olsun. Doğalgaz altyapı çalışmaları bundan sonraki süreçte de devam edecektir." ifadelerini kullandı. Tören, konuşmaların ardından doğalgazın kullanıma açılmasıyla sona erdi.

 

1000
icon
Yoldaş 8 Kasım 2018 21:03

Sn Başkan lütfen entegre hastanesinden başlayın.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri