YIĞILCA'NIN 'KESİNTİ ÇİLESİ' BİTİYOR

Gündem 31 Aralık 2018 15:35
Videoyu Aç YIĞILCA'NIN 'KESİNTİ ÇİLESİ' BİTİYOR
A
a

Yığılca’da sık yaşanan elektrik kesintilerinden bıkan ilçe halkının şikayetlerini dikkate alarak SEDAŞ yetkilileri ile bir görüşme gerçekleştiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, enerji naklinin tek hat üzerinden sağlanması nedeniyle arızaların sıklaştığı bilgisine ulaştıklarını belirterek, çözüm olarak mevcut hatta ek olarak yeni bir hat çekileceğini bildirdi.

Yığılca’da enerji hatlarında meydana gelen sıkıntılar özellikle kış aylarında tavan yaptı. Sık aralıklarla yaşanan elektrik kesintileri yüzünden vatandaşların isyan etmesi üzerine çözüm arayışına giren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, SEDAŞ nezdinde yürüttüğü girişimler sonucunda sorunun giderileceğini açıkladı. Yiğit, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü ve milletvekillerinin de destekleri ile yeni yılın ilk aylarında ek enerji hattı çalışmalarının başlayacağını duyurdu.
“Yılın ikinci yarısından itibaren artık ilçemizde elektrik kesintisi yaşanmayacak”
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, şu bilgilendirmeleri yaptı: "Yaşanan elektrik kesintileri özellikle kış şartlarının ağır olarak hissedildiği ilçemizde, bu mevsimlerde sık sık yaşanmakta olup, bu yaşanan elektrik arızaları halkımızda hem maddi hem de manevi kayıplara yol açıyordu. SEDAŞ yetkilileri ile yürüttüğümüz çalışma neticesinde enerji naklinin tek hat üzerinden sağlandığı, bu nedenle de arızaların sıklaştığı bilgisine ulaştık. Çözüm yolları konusunda da mevcut hatta ek olarak yeni bir hattın çekilmesi ile mevcut problemlerin çözülerek, sıkıntıların giderileceği bilgisine ulaştık. Bilim Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü ve Sayın Düzce milletvekillerimizin de girişimleri ile bu çalışmamız için gerekli yatırımı sağlamış olduk. 2019 yılının ilk aylarında başlayacak çalışmalarımız mevsim şartlarının el vermesi ile haziran ayı gibi bitirileceğini öngörüyoruz. Yılın ikinci yarısından itibaren artık ilçemizde elektrik kesintisi yaşanmayacak inşallah. Şimdiden değerli halkımızla bu müjdeyi paylaşmak istiyorum. Hepimize hayırlı olsun." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri