YENİDEN DİRİLİŞİN ADI:15 TEMMUZ

Gündem 15 Temmuz 2018 10:10
Videoyu Aç YENİDEN DİRİLİŞİN ADI:15 TEMMUZ
A
a

Bugün Türk milletinin yeniden dirilişinin tarihi olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü... 2 yıl önce kalkışılan hain darbe girişiminde tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce'de de tek yürek, tek ses olan Düzceliler meydanlara sığmadı. Demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıktı. İşte o gece yaşananlar...

O gece Düzce ayaktaydı
15 Temmuz 2016 Cuma gecesi tüm ülkede olduğu gibi Düzce’nin merkezi ve ilçelerinde de vatandaşlar, hain darbe girişimine tepki için günün ilk ışıklarına kadar ayaktaydı.

Belediye ve cami hoparlöründen anonslar yapıldı
Düzce’de vatandaşlar öncelikle AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanarak sloganlarla duruma tepki gösterdi. Belediye ve cami hoparlöründen, ‘Düzce halkını milli iradeye sahip çıkmak için meydanlara davet ediyoruz' anonsları yapıldı.

Anıtpark Meydanı'nda yüzlerce kişi toplandı
İlçelerden de vatandaşlar otobüsler ve kendi araçlarıyla Düzce merkeze geldi. Gece 01.00'den sonra Anıtpark Meydanı'nda yüzlerce kişi toplandı. Bölgedeki camilerde sela okundu, ezan sesleri yükseldi. Anıtpark’ta toplanan yüzlerce vatandaş, 'Ya Allah Bismillah Allahuekber' sloganları atıldı. Sürücüler de araçlarıyla şehir turu atarak askeri kalkışma girişimine tepki gösterdi. Dönemin Düzce Valisi Ali Fidan tarafından valilikte kriz masası oluşturuldu. Düzce’de vatandaşlar kalabalıklar halinde sabaha kadar uyumadı.

En ufak bir sıkıntı yaşanmamıştır”
Vatandaşın nöbeti sadece meydanlarda değil, valilikte de devam etti. Valilik önünde toplanan kalabalığa polis hopörlerinden seslenen dönemin Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce’de darbe teşebbüsüne en ufak girişim olmadığının altını çizdi. Fidan, “Düzce’de en ufak bir sıkıntı yaşanmamıştır. Ben tüm kamu kurum arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tabii ki her şeyden önce demokrasisine sahip çıkan, iradesine sahip çıkan, hükümetine sahip çıkan, devletimizin bekasına sahip çıkan, her zaman devletine milletinin yanında olan ve hassasiyet gösteren tüm Düzceli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımız sokaklara döküldü. Kendi iradelerine sahip çıktılar. Milletimize, devletimize sahip çıktılar ve devletin yanında durdular. Onlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Sayın cumhurbaşkanımız, başbakanımız, hükümetimiz görevinin başındadır. İlimiz açısından tüm kurum kuruluşlarımız görevinin başındadır.”dedi.

Hainler gereken cezayı alacaktır”
“Hainler gereken cezayı alacaktır.” Fidan, “ Allah milletimizi, devletimizi bu tür teşebbüslerden muaf etsin. Tekrardan milletimize geçmiş olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri