YENİ TEDBİR VE KISITLAMALAR MASADA

Siyaset 29 Mart 2021 11:26
Videoyu Aç YENİ TEDBİR VE KISITLAMALAR MASADA
A
a

Yeni tip koronavirüs vaka ve vefat sayılarının yeniden tırmanışa geçtiği bu günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın tedbir ve kısıtlamalarının masaya yatırılacağı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na başkanlık edecek. Saat 15.30’da başlayacak olan toplantıda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca son duruma ilişkin bir sunum yaparak Bilim Kurulu’nun tavsiye kararlarını

Son bir yıldır hayatın her alanını etkilemeye devam eden yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede ‘yerinde karar’ dönemiyle geçilen normalleşme sürecinde bir ay geride kalırken günlük yeni vaka ve vefat sayıları yeniden salgının zirve yaptığı aralık ayı sevilerine ulaştı. Salgının yayılımını önlemek için yeni tedbir ve kısıtlama kararları da gündeme geldi. Hal böyleyken Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün koronavirüs ana gündemiyle toplanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantı saat 15.30’da başlayacak. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca salgında son duruma ilişkin kabine üyelerine sunum yapacak. Koca, Bilim Kurulu’nun tavsiye kararlarını da kabineye aktaracak.

Bilim Kurulu'nun 25 Mart'ta yaptığı toplantının çıktılarının masaya yatırılacağı toplantıda, günlük 30 bin sınırına dayanan vaka sayılarındaki artışın nedenleri, atılması gereken adımlar değerlendirilecek. Salgınla mücadelede en önemli silah olan aşılamada son durum da kabinenin gündeminde olacak. Türkiye'nin aşı tedarikinde geldiği son nokta, yerli aşı çalışmaları, tam normalleşmeye geçiş takvimi gibi başlıklar ele alınacak. Yaklaşan Ramazan ayında atılabilecek adımlar konuşulacak.
Kabine’den vaka sayılarının düşürülmesi ve salgının kontrol altına alınabilmesi için yeni tedbir ve kısıtlama kararları çıkması beklenirken toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yaparak alınan kararları açıklayacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri