YENİ SANAYİ'DE PTT TEPKİSİ

Gündem 11 Mart 2020 17:15
Videoyu Aç YENİ SANAYİ'DE PTT TEPKİSİ
A
a

Yeni sanayi içerisinde bulunan PTT Şubesi için alınan kapatma kararı esnafı ayaklandırdı. Sabah saatlerinde PTT önünde toplanan onlarca esnaf, zarar ettiği gerekçesiyle verilen kapatma kararını protesto etti. PTT yetkilileri ise yeni yapılanma süreci kapsamında sanayi bölgesi için de bir çözüm üretileceğini söyledi ancak esnaf tatmin olmadı.

Düzce Yeni Sanayi Bölgesi'nde dün sabah hareketli anlar yaşandı. Yıllardır sanayi alanı içerisinde hizmet veren PTT Şubesi'nin yeterli iş yapılamadığı gerekçesiyle kapatılacağını öğrenen sanayi esnafı soluğu PTT önünde aldı. Öncü Haber Merkezi'ne ulaşarak haber ekibimizi bölgeye çağıran esnaflar, tepkilerini dile getirdi.Zarar edildiği gerekçesiyle kapatma kararı alınmasının hatalı bir uygulama olduğunu savunan esnaflar, "Buna izin veremeyiz. Sürekli PTT'de işi olan esnaf bu şekilde mağdur edilemez." dedi.Şube önünde toplanan kalabalığı sakinleştirmek için kapının önüne çıkan bir PTT yetkilisi ise yeni yapılanma süreci kapsamında sanayi bölgesi için de bir çözüm üretileceğini söyledi. Bu açıklamadan tatmin olmayan esnaflar, PTT Şubesi'nin kapatılmaması için mücadele vereceklerini vurguladı.
Esnaf kapatılmasına karşı

Sanayi esnaflarından Ruhi Ozan şunları söyledi: “PTT'nin kapanmasını istemiyoruz. Devlet problem oluşturmaz, problem çözer. Biz burada her zaman için lazımız. Ben burada 40 yıllık esnafım. Herkes ekmek parasının peşinde. İşini gücünü bırakıp nasıl gitsin merkeze. Zaten park sorunu var. Burasının zarar ettğini söylüyorlar o yüzden kapanıyormuş. Devlet kurumu nasıl zarar eder. Bunu anlayamıyoruz.“Esnaf Soner Akyol şöyle konuştu: “İnternet bankacılığı ile ödeyemediğimiz şeyler var. Genel sağlık sigortası, Bağkur gibi. Bunları gidip çarşıda ödeyecek zamanımız yok. Birçok ödemelerimizi burdan yapıyoruz. Kapanmaması en doğrusu. Daha öncede haftanın 3 günü çalışaşacak demişlerdi. Bunu medya basın yoluyla tepkimizi gösterip sorunu çözmüştük. Tekrar gereğinin yapılıp kapatılmamasını istiyoruz.“Sanayi esnaflarından Hüdaver Sönmez, “Sanayide postaneye çok ihtıyacımız var. Burda bir iki senedir hizmet veriyor. Çok memnunuz. Kapanırsa mahvoluruz. Her türlü işlemlerimizi burda yapıyoruz. Havale işlemlerini su ve elektrik ödemelerini burdan yapıyoruz. Çarşıya gittiğimiz zaman bunları ödemeye bir günümüz gidiyor. 50-100 kişi sırada bekliyoruz. Burasının kapanması sanayi için çok kötü bir şey. Rica ediyoruz böyle bir yanlış yapmasınlar.“ dedi.Bir diğer esnaf Abdullah Apaydın ise “Burası sadece bizim sanayimize ait değil. Melen sanayisi burada, hal burada. Şimdi vatandaş buradan maaş almaya geliyor. Bütün işlemlerimizi burada görüyoruz. Başkanı aradık postane müdürüyle görüşeceğini söyledi. Henüz bir sonuç çıkmadı.“

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri