YENİ MUHTARLARINI SEÇMEK İÇİN SANDIK BAŞINA GİTTİLER

Gündem 6 Haziran 2021 13:02
Videoyu Aç YENİ MUHTARLARINI SEÇMEK İÇİN SANDIK BAŞINA GİTTİLER
A
a

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim takvimini açıklamasının ardından merkeze bağlı 5 mahalle ve 1 köy ile Yığılca İlçesinde 2 köy, Çilimli İlçesinde ise 1 köyde sandıklar kuruldu. Seçimlerin yapıldığı mahalle ve köylerde Polis ve Jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken, seçim sonuçlarının akşam 18:00’da belirlenmesi bekleniyor.

Düzce’de Çeşitli nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar verilmesinin ardından, bugün merkeze bağlı 5 mahalle, 1 köy, Çilimli ilçesine bağlı 1 köy ve Yığılca ilçesinde ise 2 köyde sandıklar kuruldu.
Seçimlerin yapıldığı mahalle ve köylerde, yeni muhtarlarını belirlemek için vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren sandık başına gitmeye başladı. Seçimlerin yapıldığı mahalle ve köylerde polis ve jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken, sandık başına giden vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu.
Devam eden seçimlerde oy verme işlemi akşam saat 17:00’da sona erecek. Oy sayım işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise, 18:00’da sonuçların açıklanması bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri