YENİ MÜFTÜ GÖREVİNE BAŞLADI

Gündem 4 Haziran 2020 10:27
Videoyu Aç YENİ MÜFTÜ GÖREVİNE BAŞLADI
A
a

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Düzce İl Müftüsü olarak atanan Rüstem Can, resmi olarak görevine başladı.

Zonguldak Müftüsü iken 8 Nisan tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Düzce İl Müftülüğü görevine atanan Rüstem Can, 1 Haziran Pazartesi itibarı ile görevine resmen başladı. Zonguldak İl Müftülüğü yaptığı dönemde başarılı çalışmaların altına imza atan Can’ın artık Düzce’deki din hizmetlerinin başında olacak.
Rüstem Can kimdir?
Sivas’ın Suşehri ilçesine bağlı Gökçekaş köyünde 3 Ocak 1969 tarihinde doğdu. 1981’de İstanbul İmam-Hatip Lisesine kaydolarak 1988’de buradan mezun oldu. Yine aynı yıl açılan imam-hatiplik imtihanında başarılı olarak 2 Ocak 1989’da İstanbul- Şile’de imam-hatip olarak göreve başladı. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandıktan sonra Erzurum Merkez Üniversite Lojmanları Camii’nde görev aldı. 1994 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaparak Beyoğlu Müftülüğüne bağlı Turşucu Hüseyin Çelebi Camii’nde İmam-Hatipliğe devam etti. Buradan Haseki Eğitim Merkezine devam ederek, 2002 yılında mezun oldu. “Başlangıçtan Günümüze Kur’an Tefsiri” isimli mastır tezini tamamladı.  2006 yılında İsveç/Göteborg’taki Göteborg Diyanet Camisinde Din Görevlisi olarak görevlendirildi. Yurtdışında kaldığı süre içerisinde İngilizce ve İsveççe eğitimine devam ederek lise seviyesinde diploma aldı. 2010 yılında yurtdışı dönüşünde sırasıyla Amasya Göynücek İlçe Müftüsü, Rize İl Müftü Yardımcısı, Ankara Yenimahalle İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 2016-2020 tarihleri arasında Zonguldak İl Müftüsü olarak görev yapan Rüstem Can, 8 Nisan 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Düzce İl Müftüsü olarak atandı.
Evli ve 3 çocuk babası olan Rüstem Can, Arapça, İngilizce ve İsveççe bilmekte, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Ana Bilim Dalında Doktora yapmaktadır.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri