YENİ MAHALLE’DE ESNAFIN TOZ İSYANI!

Gündem 17 Ağustos 2018 09:23
Videoyu Aç YENİ MAHALLE’DE ESNAFIN TOZ İSYANI!
A
a

Yeni Mahalle Kırklar Sokak’ta asfalt yenileme çalışması kapsamında sökülen mevcut asfaltın 1 ayı aşkın süredir yenilenmemesi esnafı ayaklandırdı. Kazılıp bırakılan yolda toz çilesi çeken esnaflar, ‘Madem asfaltı yapmayacaktınız neden söktünüz?’ diyerek belediyeye tepki gösterdi.

Yeni Mahalle Kırklar Sokak’ta kazılıp bırakılan yollar şikayet konusu oldu. 40 gündür yola asfalt dökülmemesi nedeniyle toz yüzünden dükkan kapısı açamadıklarını belirten esnaflar, belediyeye tepki gösterdi. Tozdan daha az etkilenmek için yolları hortumla kendileri sulayan vatandaşlar, artık sorunlarına bir çözüm bulunmasını istedi.

Köy yolları asfalt ama şehir merkezinde asfalt yok”
Yaşadıkları sıkıntıyı anlatan mahalle sakini Hikmet Demirci, şu ifadelere yer verdi:“Burada “Yeni asfalt kaplanacak” denilerek mevcut asfalt söküldü. 1 aydır yol yapılmıyor. Kimseden geri dönüş olmadı. Sadece belediye başkanımız Karaca Deresi’nin orada küçük bir yaya köprüsü açılışı için geldi. Orada vatandaşlar sorduğunda yanındakilere serzenişte bulundu. ‘Madem asfaltı yapmayacaktınız neden söktünüz?’ dedi. Sen başkansın nasıl bilmiyorsunuz bunu. Senin yanındakiler asfaltı söküyor neden bilmiyorsun? Bütün esnaf arkadaşlarımızla 153’ü arıyoruz her gün 4-5 kez ama 2 kez buraya sulama aracı geldi. Asfalt malzemen olmayabilir ama hiç olmazsa yolu sula. Dükkanların kapısını kapatıyoruz. Müşteriler kapalı zannediyor. Sıcaktan içeride boğuluyoruz. Kapıyı açıyoruz tozdan boğuluyoruz. Bayram üstü iş yapamıyoruz. Bize de yazık, vatandaşa da yazık herkese yazık. Millet çamaşır asamıyor. Asfalt olmayabilir, ekonomik kriz olabilir ama günde 2 kez sulasınlar. Ara sokaklar, her yer toz içinde. Köy yolları asfalt ama şehir merkezinde asfalt yok.”

Zift yoksa sulama bari yapsınlar”
Bayram Aydın ise şu şekilde konuştu: “Tozdan çok mağduruz. Arabalardan rahatsız oluyoruz. Dükkanımızın kapısını açamıyoruz bayram üzeri. Yollar yapılacak dediler, yapılmadı. Yapılmasını geçtik artık. Belediyeden itfaiyenin sulamasını istiyoruz. Sulamada yok. 40 gün oldu kazıyalı 2 defa sulama geldi. Çok mağduruz. Kendi imkanlarımızla hortumla ıslamaya çalışıyoruz akşama kadar. Zift yoksa sulama bari yapsınlar.”

Düzce’ye belediye başkanı mı seçildiler, düşman mı seçildiler?”
Son olarak açıklama yapan Murat Ayyıldız ise “Göründüğü gibi 2 ay oldu asfaltı kazdılar. “Malzeme yok” diyorlar. Madem malzeme yoktu neden bu asfaltı kazdılar, neden bize toz toprak yutturuyorsunuz. Kapı cam açamıyoruz, balkonlara çamaşır asılmıyor. Bu rezillik ne? Düzce’ye belediye başkanı mı seçildiler, düşman mı seçildiler?

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri