YENİ HİZMET BİNASI İHALESİ 13 EKİM’DE

Gündem 2 Ekim 2020 12:01
Videoyu Aç YENİ HİZMET BİNASI İHALESİ 13 EKİM’DE
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü her yıl 25 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası’ dolayısıyla İtfaiye Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirerek itfaiye çalışanlarının haftasını kutladı. Özlü ayrıca itfaiye teşkilatının modernleşmesi amacıyla yeni hizmet binasının ihalesinin 13 Ekim’de yapılacağını açıkladı.

İtfaiye teşkilatının Türk tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, itfaiye teşkilatının sadece Cumhuriyet tarihinde değil, Osmanlı tarihinde de devletin en vefakâr ve cefakâr teşkilatlarından biri olduğunu kaydetti.
Başkan Özlü, “Geçmişten bugüne modern dünyanın tüm teknolojik imkânlarını kullananan İtfaiye teşkilatımız sadece yangınlarla değil sel, deprem gibi tüm doğal afetlerde de vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yapmaktadırlar. İtfaiyecilik bir yandan görev gibi görünse de aslında bir gönüllülük işidir. Bu anlamda tüm itfaiye personelimiz gece gündüz demeden canla başla görevlerini ifa ettikleri için onlarla gurur duyuyoruz. Bu vesile ile halkımızın can ve mal güvenliği için görev başında olan itfaiye teşkilatımızın haftalarını kutluyor, öz verili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca görevleri uğruna hayatlarını kaybeden şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.
Yeni hizmet binası ve 3 yeni araç
Yangından Korunma ve İtfaiyecilik haftası dolayısıyla Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde itfaiye personeli ile bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, itfaiye teşkilatının modernleşmesi ve güçlenmesi adına yeni hizmet binasının ihalesinin 13 Ekim’de yapılacağını ve 5 Kasım’da da 3 yeni aracın ihalesinin yapılacağının müjdesini verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri