YENİ BİR MAĞDURİYET ORTAYA ÇIKTI  

Gündem 4 Haziran 2020 12:22
Videoyu Aç YENİ BİR MAĞDURİYET ORTAYA ÇIKTI  
A
a

Koronavirüs salgını sürecinde tebligatlara ara veren Düzce Vergi Dairesi, 1 Haziran itibariyle normal çalışma düzenine geçilmesi ile ilk iş vatandaşın kapısına borç tebligatlarını gönderdi. Biriken borçlar için 15 gün süre verilirken, yaşanan koronavirüs sürecinde vatandaşları zor duruma sokuyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Covid – 19 tedbirleri kapsamında, Vergi Daireleri elden teslim yapılan tebligatlara ara vermek zorunda kalmıştı. Türkiye’nin 1 Haziran itibariyle kontrollü normalleşme sürecine girmesi ile birlikte Düzce Vergi Dairesi tarafından vatandaşlara trafik cezaları başta olmak üzere araç damga vergisi ve diğer vergi borçları ile ilgili tebligatlar gönderilmeye başlandı.
Düzce Vergi Dairesi tarafından gönderilen tebligatlarda vatandaşların biriken borçları için 15 gün içerisinde kuruma başvurması gerektiği belirtiliyor. Toplam borcu ödeyecek durumu olmayanlara taksitlendirme imkanı sunulurken, pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçen vatandaşlar, daha rahat bir nefes alamamışken PTT personelince kapıya getirilen tebligatların şokunu yaşıyor.
Normalleşmenin yeni başladığı günlerde banka, sigorta, kira ve özel sektöre yönelik borçlar nedeniyle sıkıntılı günler geçiren çok sayıda Düzceli, devlete olan borçların ötelenmesini talep ediyor.
  

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri