YENİ BAŞKAN DURSUN AY

Gündem 6 Ekim 2017 15:54
Videoyu Aç YENİ BAŞKAN DURSUN AY
A
a

Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş istifasının ardından belediye meclisi, Düzce'nin yeni belediye başkanını belirlemek için toplandı. Düzce Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Salih Keskinli'nin başkanlık ettiği oturumda AK Parti'nin adayı Dursun Ay olarak açıklanırken, MHP aday çıkarmadı. AK Parti adayı Dursun Ay, 3. tur oylama sonucunda resmen Düzce'nin yeni belediye başkanı o

5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 44 ve 45'inci maddelerine göre; Düzce'de istifayla boşalan başkanlık koltuğuna meclis üyeleri arasından kimin oturacağını belirlemek için seçime gidiliyor.Genel Merkez'in Dursun Ay, Murat Caymaz ve Hasan Küçük ile yaptığı mülakat sonucunda AK Parti'nin adayı Dursun Ay olarak belirlenirken, son dakikaya kadar aday açıklaması gelmeyen MHP aday çıkarmadı.31 üyeli meclisin, 21’i AK Parti’den 10’u Milliyetçi Hareket Partisi’nden oluşuyor.

Keleş'in mesajını okudu
Düzce Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Salih Keskinli'nin başkanlık ettiği oturumda, AK Parti'nin adayı Dursun Ay ile AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin belediye meclis salonuna alkışlar arasında giriş yaptı. MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz ile ilçe belediye başkanlarının da hazır bulunduğu oturum, Keskinli'nin konuşmasıyla başladı. Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in mesajını okuyan Keskinli, daha sonra AK Parti ve MHP grup başkanlarına söz verdi. AK Parti, adayını Dursun Ay olarak açıklarken, MHP Grup Başkanı Taner Çakır, aday çıkartmayacaklarını bildirdi.

İlk turda Dursun Ay'a 21 oy
Ardından seçimi yöneten Keskinli ile oy verme işlemi başladı. İkinci oyu Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney kullandı. Kapalı usul yapılan oylamada AK Partili meclis üyelerinin ardından MHP'li üyeler oy kullandı. Oylamanın ilk turunda, Dursun Ay 21 oy alırken, oyların 9'u boş ve 1'i geçersiz sayıldı.

2. tur oylama yapıldı
Yasal zorunluluk gereği; yeterli oy sayısına ulaşılamaması nedeniyle seçimde, 2. tur oylamaya geçildi. İkinci tur oylamada da Dursun Ay'a 21 oy alırken, 10 oy boş çıktı.

3. turda seçildi
Bunun üzerine 3. tur oylamaya geçildi. Oylama sonucunda bu kez 22 oy alan Dursun Ay, Düzce'nin yeni belediye başkanı oldu. Sandıktan 9 oysa boş çıktı. Düzce Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Salih Keskinli, seçimin ardından yaptığı konuşmada, Dursun Ay'ın başkan seçildiğini resmen ilan etti.

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri