YENİ ATAMALARDA ‘HASSASİYET’ ÇAĞRISI

Gündem 7 Haziran 2022 17:51
Videoyu Aç YENİ ATAMALARDA ‘HASSASİYET’ ÇAĞRISI
A
a

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, son zamanlarda Düzce’de istifalarla ve görevden almalarla boşalan koltuklara yapılacak atamaları irdeledi. Atamaların liyakat esasına mı, yoksa siyaseten mi olacağını sorgulayan Er, “Bizim Düzceliler olarak bilmek istediğimiz husus, yeni yapılacak olan görevlendirmelerde görev alacak olan şahısların birkaç kurumdan maaş alıp almayacağı ve en önemli özelliği parti mensubu olmak olan insanların yeniden görevlendirilip görevlendirilmeyeceğidir.” ifadesini kullandı.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, istifalarla boşalan koltuklara yapılacak atamaları gündemine aldı.
“Atamaları dikkatle takip edeceğiz”
Yaptığı yazılı açıklamada, Düzce’de geçtiğimiz hafta yaşanan istifalardan sonra boşalan koltuklara yapılacak olası atamalarla ilgili AK Parti yönetimine sorular soran Er, şunları kaydetti: “Düzce siyaset gündemi son günlerde yerel bazda istifalar, görevden almalar ve yeni atamalar ile meşgul olmaktadır. İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak dikkatle takip ettiğimiz bu süreçte konuları her zamanki gibi hiç kişiselleştirmeden insanın değil sistemin mühim olduğunu, doğru çalışma yöntem ve yapısının tesis edilmesinin zaruri hale geldiğini yerel idarecilere tekraren hatırlatmak isteriz.”  
“Çocuklara iş bulamayan Düzceliler’in tahammülü kalmamıştır”
Düzce’de üniversiteyi bitirmiş gençlerin iş bulma sıkıntısı yaşadığını savunan Er, en önemli özelliği parti mensubu olmak olanların koltuklara oturtulmasının doğru olmadığını belirtti.
İl Başkanı Er, “Yeni yapılacak görevlendirmeler kurumların ve karar vericilerin kendi tercihi olmak ile beraber bizim Düzceliler olarak bilmek istediğimiz husus, yeni yapılacak olan görevlendirmelerde görev alacak olan şahısların birkaç kurumdan maaş alıp almayacağı, üniversiteyi bitirmiş gençlerimiz iş bulma sıkıntısı yaşarken en önemli özelliği parti mensubu olmak olan insanların yeniden görevlendirilip görevlendirilmeyeceği, son olarak da yeni görev alacak olan insanların şirket mensubundan ziyade parti mensubu gibi çalışıp atandıkları kurumlara hiçbir katkı sağlamadan hatta bazen görev yerlerine gelmeden dahi maaş alıp almayacaklarıdır. Bu hususları dikkate alınarak yapılacak atamalar Düzce kamu vicdanında karşılığını bulacaktır. Aksi tavır ve davranışlara ise ekonomik krizle boğuşan, çocuklara iş bulamayan Düzceliler’in tahammülü kalmamıştır. Lütfen yeni yapacağınız atama ve görevlendirmelerde bu hassasiyetleri gösteriniz ki, biz de size yakın gelecekte bu tip sorular sormak zorunda kalmayalım.” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri