YENERSOY: FATURADAN TASARRUF EDECEĞİZ

Gündem 31 Temmuz 2017 13:56
Videoyu Aç YENERSOY: FATURADAN TASARRUF EDECEĞİZ
A
a

Düzce Belediyesi tarafından araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılan İstanbul Caddesi'nin ışıklandırılmasından sonra Atatürk Bulvarı'nda da dekoratif aydınlatma yapıldı. Sadece İstanbul Caddesi'ne yerleştirilenlerin yaklaşık 1 milyon 200 bin liraya mal olduğu yeni aydınlatmalar için açıklama yapan Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, "LED lambalar elektrik faturasında ciddi miktarda tasarruf yapmanıza yardımcı olacak." ifadesini kullandı.

Araç trafiğine kapatıldıktan sonra yaya trafiğinin yoğunlaştığı İstanbul Caddesi'nin tamamında dekoratif ve ledli ışıklandırma yapıldı. Belediyeye yaklaşık 1 milyon 200 bin liraya mal olması ile adından söz ettiren İstanbul Caddesi'nin ardından Atatürk Bulvarı'nda da dekoratif aydınlatma ve ledli ışıklandırma çalışmaları tamamlandı.

OPERASYONEL MALİYETLERİ DÜŞÜRECEK
Işıklandırma ile Düzce’nin ışıl ışıl bir görüntüye kavuştuğunu belirten Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, dekoratif ve ledli aydınlatmalar ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: "Bu aydınlatma sistemi ile daha güvenli ve güzel bir görünüm ortaya çıktı. LED lambalar halojen ve enkandesan lambalar ile karşılaştırıldığında daha düşük enerji tüketimine (yüzde 90 daha az enerji tüketirler) ve çok uzun kullanım ömrüne (50.000 saat gibi) sahiptir. Bu sayede elektrik faturasında ciddi miktarda tasarruf yapmanıza yardımcı olarak operasyonel maliyetleri düşürürler. Çok uzun ömürlü oldukları için lamba değişikliği yapılmasına daha az ihtiyaç duyarlar. Cadde ve sokak düzenleme çalışmaları kapsamında yapılan aydınlatma ve ışıklandırmaların yanı sıra çocuk ve dinlenme parklarında da ışıklandırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

1 MİLYON 185 BİN LİRA!
Öte yandan İstanbul Caddesi'nin Atatürk Bulvarı'nın köşesinden Mehmet Akif Caddesi'ne kadar olan bölümüne yerleştirilen aydınlatma ve süs aparatları yaklaşık 1 milyon 185 bin liraya yapıldı. Yapılan ihale göre aydınlatma direğinin bir adedi 8 bin 850 liraya, karşılıklı olarak iki direk ise 17 bin 700 bin liraya denk geldi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri