YAYA GÜVENLİĞİ TEHLİKEYE ATILIYOR

Gündem 16 Eylül 2020 12:17
Videoyu Aç YAYA GÜVENLİĞİ TEHLİKEYE ATILIYOR
A
a

Düzce’de kaldırım işgalleri devam ediyor. Araçlarını kaldırımlara park eden duyarsız araç sahiplerine göz yuman işletmeciler yüzünden yaya güvenliği tehlikeye atılıyor. Şehir merkezinde bulunan bir kafenin önündeki kaldırımın park yeri gibi kullanılması vatandaş kamerasına takıldı.

Düzce’de şehir merkezinde yayaların yürümesi gereken kaldırımlar, kimi zaman duyarsız sürücüler, kimi zaman ise işletmecilerin göz yumması yüzünden işgal ediliyor.
Kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle yolun kenarından yürümek zorunda kalan vatandaşların can güvenliği tehlikeye atılıyor.
Kültür Mahallesi Namık Kemal Sokak üzerinde bulunan bir kafenin kaldırımı kendi park alanı gibi kullanması tepkiye neden oldu.
Konu ile ilgili 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp hattına gönderilen şikayette, söz konusu kafenin önündeki kaldırımların üzerine park eden araçlar nedeniyle vatandaşların zor anlar yaşadıkları belirtildi. 
Tepkili yaya gönderdiği fotoğrafların altına şu notu düştü: “Kültür Mahallesi’nde bulunan Venüs kafenin önündeki ve karşısındaki kaldırım kendilerine mi tahsil edildi acaba? Bu konuyu ses getirecek şekilde an itibari ile gündeme getirirseniz müteşekkir olacağım çünkü yaklaşık on dakika önce 6 aylık kızımla oradan geçerken kaldırımdan inip ilerlemek zorunda kaldığımdan arkadan gelen aracın altında kalıyorduk neredeyse!”
Kaldırım üzerine park eden araçlar nedeniyle yolun kenarından yürümek zorunda kalan vatandaşların, olası bir trafik kazası ile karşı karşıya kalması acil olarak bu soruna müdahale edilmesi gerektiğini gösterdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri