YAVUZ, PROJELERİNİ ANLATTI

Gündem 3 Mart 2019 11:26
Videoyu Aç YAVUZ, PROJELERİNİ ANLATTI
A
a

AK Parti Çilimli Belediye Başkanı ve partisinin yeniden başkan adayı gösterdiği Muhsin Yavuz, yeni dönem projelerini vatandaşlara tanıttı. Çadır toplantısındaki söylemleri ile muhalefetin eleştiri oklarını yönelttiği AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü proje tanıtım töreninde yaptığı konuşmada “Ben bir gerçeği söylüyorum. Hiç söylemediğim, kullanmadığım bir kelimeyi söylemişim gibi iddia etmek ahlaka sığmaz” ifadesinde bulundu.

31 Mart yerel seçimlerine 29 gün kala adaylar projelerini yarıştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda partisinin yeniden devam kararı alarak aday gösterdiği Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz da, Çilimli Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törenle projelerini, ilçe halkına tanıttı. Tanıtım programına, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65.Hükümetin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, eski Milletvekili Fevai Arslan, gençlik ve kadın kolları ile çok sayıda partili ve Çilimlili vatandaşlar katıldı.
“Millet İttifakı dediğimiz ittifakın gizli bir ortağı var HDP; ben gerçeği söylüyorum”
Aziziye Mahallesi’ndeki çadır toplantısındaki “Zillet İttifakı” söylemlerine yönelik gelen eleştirilere cevap veren AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü, şunları söyledi: “Ankara, İstanbul ve İzmir’de bir ittifak var. Buna Millet İttifakı diyorlar. Bu ittifakta, CHP, İYİ Parti bir de HDP var. Düzce’de ne var. AK Parti seçme tek parti olarak giriyor. İttifak yok. Daha sonra tek başına seçime giren MHP var. Ama 3.bir grup daha var. Kim bunlar, CHP, İYİ Parti ve HDP. Yani Millet İttifakı dediğimiz ittifakın gizli bir ortağı var. Bunun ben söylediğimde bana kızanlar oldu. Ben bir gerçeği söylüyorum. Ben siyasi bir analiz yaptım. Bunu söylediğim için bana kızanlar oldu. Ben bir gerçeği söyledim. Yanlışsa, katılmıyorsanız siz de karşı olduğunuzu söylersiniz. Hiç söylemediğim, kullanmadığım bir kelimeyi söylemişim gibi iddia etmek ahlaka sığmaz. Etik değildir.”
Çakır ‘Birinci belli ikincilik hesabını yapsınlar’
Özlü ve Fevai Arslan’ın Çilimlili olduğunu söyleyen ve ilçenin çok şanslı olduğunu kaydeden Milletvekili Fahri Çakır, “Kıskanılacak kadar hizmet var size” diyerek şöyle devam etti: “Muhsin Yavuz beraber yol aldığımız bir kardeşimiz. Çıraklık, kalfalık dönemlerini bitirdi. Çilimli’nin desteği ile 5 sene daha ruhsat istiyor. Bu ruhsatı inşallah Çilimli 31 Mart’ta verecek. Görüyorsunuz ki bu yatırımların hiçbiri iktidar desteği olmazsa olmuyor. İktidardan milletvekili kardeşimiz Fevai Arslan, iktidardan Bakan Faruk Özlü, işte Çilimli’nin aldığı destek. Şu programı yaptığımız spor salonu Anadolu’nun birçok vilayetinde yok. Çok şükür bugün bu Çilimli’de var.” Çakır son olarak, “Çilimli’de 1.belli, Çilimli’de yapan 2.’lik hesabı yapsın” dedi.
“Yaptıklarımız, yapılacak olanların teminatı”
AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise, şunları kaydetti: ‘Biz Çilimli’de, ‘Yaptıklarımız, yapılacak olanların teminatı’ diyoruz. Yapacaklarımız ortada ve yaptıklarımız ortada. AK Parti Çilimli’de içinde bulunduğumuz salon dâhil birçok hizmet aldı. Aslında sadece fiziki hizmetler değil yaklaşık 17 yıldır AK Parti iktidarında devletle milletin barışması dahil pek çok alanda (temel haklar, sağlık vs.) düzenlemeler yapıldı. Tekrar söylüyorum, tüm bu yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.  Bu seçim önemli bir seçim. Bu seçim niye önemli? Bu seçim Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk yerel seçimi. Birileri fısıltı halinde bazı şeyler yayıyorlar. Birileri sistemi ve AK Parti’nin genelini sorgulayan bir seçim haline getirmeye çalışıyorlar. Ben Çilimlili hemşerilerimin hem sayın başkana hem meclis üyelerine maksimum destek vereceklerine inanıyorum.’
“Partimizin kapıları tüm Düzceliler’e açıktır”
“Bizim bir teşkilat anlayışımız var” diyen Mustafa Keskin, “Partimizin kapıları tüm Düzceliler’e açıktır. Ne olursa olsun gelin çayımızı, kahvemizi için, dertleşelim, gönüllerimizi açalım. Biz buna hazırız. Biz AK Parti’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.
“31 Mart ’ta Çilimlilerin verdiği desteklerden tekrar gurur duyacağıma eminim”
AK Parti eski Milletvekili Fevai Arslan ise, hemşehrileri olan Çilimli’nin AK Parti’ye verdiği destekten dolayı gurur duyduğunu söylediği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu işlere vesile olan tüm teşkilat mensuplarıma, teşkilat üyelerimize, gönüldaşlarımızdan dolayı gurur duyuyorum. Bu teveccühü arkasına alıp kuvvetle işe sarılıp bu başarılı çalışmaları yapan tüm teşkilatlarımızdan ve Belediye Başkanımızdan ve emeği geçen meclis üyelerimizden gurur duyuyorum. 31 Mart ’tada tekrar Çilimlilerin verdiği desteklerden de tekrar gurur duyacağıma eminim.”
“Yapacaklarımız bitmedi”
Projelerini tanıtmadan önce bir açıklamada bulunan Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, şöyle konuştu: “2009 yılında sizin de desteğinizle göreve geldik. O günden bugüne hiçbir zaman yanımızdan ayrılmadınız, destek verdiniz. Biz de o günden bugüne çalışmalarımız meclis üyelerimizle, teşkilatlarımızla, bakanımızla ilçemizi en güzel seviyeye getirmek için mücadele ettik. Bunlar da sizlerin o güzel teveccühler bizleri daha çok çalışmaya sevk etti. Bundan dolayı size bir kez daha teşekkür ediyorum. Ama yapacaklarımız daha bitmedi. İnşallah 31 Mart’ta sizlerin teveccühü ve desteği ile tekrar hizmete devam edeceğiz.”
İşte Muhsin Yavuz’un projeleri: Çilimli merkezde kentsel dönüşüm, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi Projesi, Kültür ve Gençlik Merkezi Projesi, Çilimli ilçesi kent kapısı projesi, Çilimli Sapağı-Düzce Caddesi kaldırıl ve ışıklandırma projesi, Akdere Millet Bahçesi Projesi, Çevre Yolu Projesi,Termal Tesis Projesi, Kayrandere Millet Bahçesi Projesi, Yeni Vakıf Gölet ve Mesire Alanı Projesi, Yerel Kalkınma Projesi, Revize Şehir İmar Plan Projesi-2B’de tapu dönemi, Atıksu Arıtma Tesisi Projesi. Seda Ayan
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri