YASTIK ALTINDAKİ DÖVİZLERİ BOZDURUN' ÇAĞRISI

Gündem 8 Ağustos 2018 15:24
Videoyu Aç YASTIK ALTINDAKİ DÖVİZLERİ BOZDURUN' ÇAĞRISI
A
a

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Düzce Şubesi 23 Haziran’da yapılan açılışın ardından üyeleriyle düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda açıklamalarda bulunan derneğin Düzce Şube Başkanı Ömer Gürler, altın ve dolardaki yükseliş için “Kurların yükselmesinden korkmamamız gerekiyor. Şu an işadamları olarak bize düşen dünyanın her yerine ürün satmamız gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da “Millet olarak sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi yastık altındaki dövizlerimizi bozduracağız.” dedi.

23 Haziran’da eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Düzce Şubesi (TÜMSİAD) açıldığı günden sonra ilk kez dernek üyeleriyle düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Üyelerimize katkıda bulunmak amacıyla bu organizasyonu gerçekleştirdik”
Düzenlenen programla ilgili açıklamalarda bulunan TÜMSİAD Başkanı Ömer Gürler şu ifadelere yer verdi: “Kuruluşumuzdan itibaren ticaret ve farika adı altında birincisini düzenlediğimiz kahvaltıyı gerçekleştirdik. Düzce’ye katkı sağlamak için küçük ve orta işletmeleri bir araya getirmek, Düzce ekonomisi başta olmak üzere ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak, eğitimler düzenlemek, teşviklerden faydalandırmak, faal organizasyonlarla firmaları bir araya getirmek ve üyelerimize katkıda bulunmak amacıyla bu organizasyonu gerçekleştirdik.”

İş adamları olarak krizleri fırsata dönüştürmek zorundayız“
Son günlerde dolar, avro ve altın kurlarında yaşanan dalgalanmalara da değinen Gürler, “Halk düzeyinde dövizlerin bozdurulması, yastık altındaki altınların ve dövizlerin bozdurulmasıyla ekonomiye katkı sağlamak gerekmektedir. İş adamı olarak kurların yükselmesini fırsat olarak görüyorum. Türkiye’nin şu an ihracat atağına geçmesi gereken bir dönemdeyiz. Şu an Çin ile yarışacak durumdayız. Fiyatlar olarak Çin’in altına düşmüş durumdayız. Dünyaya ciddi anlamda ürün satacak pozisyona geldik. Bütün ticari mallarda ciddi anlamda potansiyel oluşmaya başladı. Kurların yükselmesinden korkmamamız gerekiyor. Şu an işadamları olarak bize düşen dünyanın her yerine ürün satmamız gerekiyor. Olumsuzluğa ve ümitsizliğe kapılmayacağız. Bunu bir fırsata dönüştürmeye çalışacağız. İş adamları olarak krizleri fırsata dönüştürmek zorundayız.“

Yapacağımız iş bu”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz ve altınla ilgili açıklamasına değinen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da şöyle konuştu: “Tabii ki son zamanlardaki dövizdeki dalgalanmayı sayın başkanımız söyledi. Burada millet olarak sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi yastık altındaki dövizlerimizi bozduracağız. Birde yurtdışından mal almayı azaltacağız. Vatandaşlar olarak yurtdışı ürünlerini almayacağız ve her yıl yeni çıktı diye telefonlarımızı değiştirmeyeceğiz. Dışarıya sattığımız ürünleri daha da arttırarak dengeyi sağlayacağız. Dolayısıyla işadamlarımız da bu yönde beyanat veriyor. Yapacağımız iş bu.” Toplantıya katılan işadamı Mutlu Kayan ise yaşanan krize değinereki, “Bu kriz sadece ülkemizde değil dünya genelinde olan bir krizdir. Ülkemiz aslında çok güçlü bir ülke ama bizimle savaşanlar çok. Bu krizi fırsata çevirmemiz gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri