YASAĞI TAKMAYAN SÜRÜCÜLER EZİYET YAŞATIYOR

Gündem 30 Mayıs 2019 16:04
Videoyu Aç YASAĞI TAKMAYAN SÜRÜCÜLER EZİYET YAŞATIYOR
A
a

Yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapalı olan Yığılca-Düzce Karayolu güzergahında ikamet eden vatandaşlar şu günlerde çok dertli! Eski güzergah yerine çalışmaların sürdüğü yolu kullanmakta direten şoförlerin ağır tonajlı araçlarıyla geçişi sırasında yükselen toz yüzünden sıcak yaz günlerinde kapı-pencere açamaz hale gelen civar köy sakinleri, yetkililere “Ya çalışmalar he

Havaların düzelmesi ile birlikte çalışmaların kaldığı yerden devam ettiği Yığılca-Düzce Karayolu’nda yol yapımı kısım kısım devam ediyor. Toprak yolların asfaltla buluşturulduğu çalışmalar kapsamında ulaşım eski güzergaha verilirken, bazı sürücüler ‘kestirme’ düşüncesiyle yol yapımının sürdüğü güzergahı kullanmakta vazgeçmiyor. Bu durum yol kenarında oturan vatandaşların isyan bayrağını açmasına neden oluyor. Yaz ayları ile birlikte her araç geçişinde toprak yoldan yükselen tozların açık kapı ve pencerelerden evin içerisine girdiğini belirten bölge sakinleri, toz çilesinden bıktıklarını vurguladı.
“Bu eziyete artık bir son verilsin”
Özellikle ağır tonajlı araçların hala yapımı devam eden Yığılca-Düzce Karayolu’nu kullandığını dile getiren tepkili vatandaşlar, “Yol çalışmalar yüzünden kapalı. Trafik eski yola verildi. Ancak bazı kamyon ve TIR şoförleri yasağa uymuyor. Kısa olduğu için hala asfaltlanmayan toprak yollardan geçiyor. Bu yüzden bu sıcak günlerde ne kapı ne pencere açabiliyoruz. Evlerimizin önünde, balkonlarımızda sabahtan akşama yığınla toz birikiyor. Bu eziyete artık bir son verilsin. Ya çalışmalar hemen bitsin ya da kapalı yola araç sokulmasın!” dedi.
“Camları açamıyoruz, evlerimize toz doluyor”
Çalışmaların yapıldığı Yığılca-Düzce Karayolu güzergahında bulunan Gürcü Çiftlik Köyü sakinlerinden Süleyman Mezarcı da Öncü Whatsapp İhbar Hattı (05427671881)’na tozlu görüntüleri göndererek, “Camları açamıyoruz, evlerimize toz doluyor.” ifadesiyle serzenişte bulundu.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri