YASAĞI TAKAN YOK!

Gündem 6 Ağustos 2018 14:52
Videoyu Aç YASAĞI TAKAN YOK!
A
a

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi hala yayalaşamadı! Denetim ve cezalara rağmen kullanımı yasak olan bisiklet ve elektrikli araçların caddede kol gezmesi "Yasağı takan yok!" dedirtiyor.

Düzce Belediyesi tarafından yayalaştırma projesi kapsamında araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi'nde bisiklet ve elektrikli araç sorunu bitmiyor.

Yayalar yolda rahatça yürüyemiyor
Düzce'nin en işlek caddesi olan İstanbul Caddesi, 2017 yılının temmuz ayında trafiğe kapatılmış ve ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanmaya başlanmıştı. Ancak "Artık yayalaştı" denilen caddede 4 tekerlekli araçların geçişi dursa da bisiklet ve motosikletlilerde eksilme değil tersine artış göze çarptı. Araçla giremeyen sürücülerin de motosiklet ya da bisikletle caddeye girmeyi tercih etmesi ile yayalar yolda yine rahatça yürüyemez oldu. Şikayetler üzerine yayalar için tehlike oluşturan bisiklet, motosiklet, mobilet ve elektrikli araçların da cadde üzerinde kullanımı yasaklanırken, cadde girişine yasak tabelaları yerleştirilmişti.

Sorun bitecek sanılırken...
Yasağın genişletilmesi ile birlikte sorun bitecek sanılırken, caddeden yine bisiklet ve elektrikli araçlar geçmeye devam ediyor. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de sık sık yaptığı denetimlere rağmen cadde üzerinde vatandaşların hareketini engelleyen ve can güvenliğini tehlikeye atan bisiklet ve elektrikli araçların kullanımı sürüyor. Buna son örnek bu fotğraf karesi oldu.

Kalıcı çözüm şart!
"Elektrikli bisiklet giremez!" yazısının yanından hem bisikletli hem de elektrikli bisikletli sürücülerin geçmesi "Sözde trafiğe kapalı! Yasağı takan yok!" yorumlarını beraberinde getirdi.Cadde üzerinde herhangi üzücü bir olayın yaşanmaması için daha kalıcı çözüm yolları bulunması bekleniyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri