YARDIMLARINA BELEDİYE KOŞTU

Gündem 5 Mayıs 2021 13:59
Videoyu Aç YARDIMLARINA BELEDİYE KOŞTU
A
a

Pandemi döneminde yiyecek bulamayan sokak hayvanlarının imdadına Düzce Belediyesi yetişti. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri 17 günlük tam kapanma döneminde can dostlarımızın aç kalmaması için kentin belirli noktalarına 25 adet mama destek noktası kurdu.

Düzce Belediyesi, yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına destek olmaya devam ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü, yılın her günü devam eden besleme çalışmalarına pandemi döneminde hız verdi. Sokak hayvanlarının beslendiği yerler yeni mama destek noktalarıyla genişletti.
Ekipler, özellikle 17 günlük tam kapanma döneminde insan hareketliliğinin azalmasıyla beslenme zorluğu çeken can dostları için ek önlemler aldı. Hayvanların karınlarını doyurmaları amacıyla kentin belirli noktalarına 25 adet mama destek noktası yerleştirdi.

“PANDEMİ HAYVANLAR İÇİN DE ZOR”
Can dostların sistematik bir şekilde beslenmelerine yönelik böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “İçinde bulunduğumuz süreç bizler kadar sokak hayvanları için de zor bir dönem oluyor. Belediye olarak sokaktaki dostlarımıza yılın her döneminde destek sağlıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle sokak hayvanlarının beslenmelerinde zorluk yaşanmaması için de pandemi sürecinin başından bu yana mama desteğimiz sürüyor. Bunu sistemli bir hale getirmek için mevcut yem bırakma noktalarımızın yanında mama destek noktaları da oluşturduk. Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımız beslenme, aşılama, tedavi gibi hizmetlerimiz devam edecek” dedi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri