YAPTIRMAYANA ELEKTRİK YOK!

Gündem 27 Ekim 2017 16:13
Videoyu Aç  YAPTIRMAYANA ELEKTRİK YOK!
A
a

Zorunlu Deprem Sigortası yaptıranların yüzde 46, yenileyenlerin ise yüzde 2'de kalması hükümeti harekete geçirdi. Düzenli deprem sigortası yaptırılmasına yönelik Hazine tarafından çalışma başlatıldı. İki alternatif üzerinde duruluyor. Ya sigorta yaptırmayanın elektrik ve su gibi abonelikleri iptal edilecek ya da otomatik sigortalama sistemi hayata geçirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından deprem esnasında yapıların zarar görmemesi ve deprem sonrasında hayatın en hızlı şekilde normalleşmesi yönünde çalışmalar devam ederken, mesken güvencesi sağlayan zorunlu deprem sigortasında ülke çapında beklenen oranlara ulaşılamaması üzerine alternatif çözümler gündeme geldi.Düzce'de çok büyük can ve mal kaybına neden olan 1999 depremlerinden sonra, afet zararlarının en aza indirilmesi amacıyla zorunlu deprem sigortası sunan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) kurulurken, yıllar içerisinde zorunlu deprem sigortası yaptıranların sayısı giderek arttı. Ancak oran hala istenilen seviyeye ulaşamadı. Bu yıl itibarıyla zorunlu deprem sigortası yaptıranların sayısı 8 milyonu, sigortalılık oranı ise yüzde 46 seviyesini aşarken, yenileyenlerin oranı ise yüzde 2 düzeyinde kaldı. Bu durum yeni adımları da beraberinde getirdi.Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, düzenli şekilde deprem sigortası yaptırılmasının önemine vurgu yaparak, bunun tüm ülkeyi kapsayacak seviyeye çıkarılması amacıyla Hazine olarak çalışma başlattıklarını bildirdi. Bu kapsamda zorunlu deprem sigortalılık oranını yüzde 100'e çıkarmak hedefiyle iki alternatif üzerinde duruluyor. Bunlardan ilki sigorta yaptırmayanın elektrik ve su gibi abonelikleri iptal edilecek. Diğer yöntem ise mevcut poliçesini yenilemeyenler uyarılacak, uyarıya cevap vermeyenler, otomatik sigortalanacak. Otomotik sigortanın prim tahsilatının yapılması için de bir sistem tesis edilecek.

 

 

1000
icon
ibrahim yalçınkaya 28 Ekim 2017 15:18

devlete ne kardeşim ister yaptırırım ister yaptırmam. araçlardaki zorunlu tırafik sigortası nı anlarım,da bizim evler mahalle aralarında trafiğemi çıkacakda zorunlu oluyor.yaptırmıyorum ,gelsin bi elektrik şirketide elektriğimi kessin, okadar kolaydı o işler. milletin başını belaya sokmak için uğraşmasın iktidar.yaptırmıyorum,yaptımayacam, gelin kesin elektriğide görelim.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri