YAPILANLAR ORTADA

Gündem 4 Şubat 2018 17:15
Videoyu Aç YAPILANLAR ORTADA
A
a

Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 27. Olağan Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Milletvekili Fevai Arslan, Düzce’de artık devasa sorunların kalmadığını belirterek, "Düzce’nin bir çocuğu olarak söylüyorum. 3 tane mevzu konuşuluyordu. Bağlantı yolu, Kültür Merkezi ve Otogar. Hemen hemen hepsi yüzde 98-99 oranında bitti." dedi ve ekledi: "Yapılanlar ortada. Biz özveriyle çalışmaya uğraşıyoruz."

27. Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulu'na katılan Düzce Milletvekili Fevai Arslan önemli açıklamalarda bulundu.

"3 tane mevzu konuşuluyordu"
Milletvekili Arslan, şoför esnafına seslendiği konuşmasında, Düzce’deki belli başlı sorunların artık sorun olmaktan çıkartıldığını söyledi.“Düzce’de artık çok büyük, devasa sorunlar kalmadı.” diyen Milletvekili Arslan, konuşmasını söyle sürdürdü: “Bunu çok içtenlikle söylüyorum. Düzce’nin bir çocuğu olarak söylüyorum. 3 tane mevzu konuşuluyordu. Bağlantı yolu, Kültür Merkezi ve Otogar. Hemen hemen hepsi yüzde 98-99 oranında bitti. Bir tek bağlantı yolumuzun inşaatı devam ediyor. Bugün 2 sorunumuz var dersek, birincisi Çevre Yolu’nun yarım kalan yerini Gölyaka Sapağı’na bağlamak, bir tanesi de kanalizasyonlar. İnşallah ikisini de yoluna koyduk. Çevre Yolu’muzun projesi bitmek üzere. Kanalizasyonları da biliyorsunuz Düzce İSKİ Havzası, İSKİ’yle anlaştık. İnşallah onların destek ve yardımlarıyla bu işi böylece bitireceğiz. Mutlaka, hayat devam ettiği müddetçe ihtiyaçlar bitmez, bunu biliyoruz ve ihtiyaçların çeşitliliği bitmez.

Düzce’de 2 tane kaldı”
Bundan 30 sene önce kalaycılığın çok meşhur ve geçerli bir meslek olduğunu vurgulayan Arslan, “Sülalelere soy ismini veren bir meslekti. Ama şuan görüyoruz ki Düzce’de belki 2 tane kaldı.” dedi.

10 bin liraya ÖTV indirimi yeterli değil”
Şoför ve diğer esnaflara esnaf kefalet kooperatifi kanalıyla hükümet olarak yardımcı olmaya devam ettiklerinin altını çizen Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Daha fazlası olsun inşallah. Biliyorsunuz şuanda 16 yaş üstü aracını hurdaya ayıranlara yeni araç alımlarında 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi yapıyor. Ama bunun ben çok yeterli olacağını düşünmüyorum. Çünkü sıfır arabalar çok pahalı. İnşallah biz bunu daha yükselterek sizin işinize gelecek şekilde, hesabınıza uyacak şekilde ayarlamaya çalışacağız. Yapılanlar ortada. Biz özveriyle çalışmaya uğraşıyoruz. Esnafımızı kalkındırmaya çalışıyoruz ama ne derece başarılıyız. Tabii ki “Her şeyi tastamam yaptık” diyemeyiz. Ama inşallah bugün eskisinden daha iyi, yarınımız bugünden daha iyi olacak diye temenni ediyorum. Taşımacılar bir garaj istiyordu. Yavuz başkan bunu bize çoktan beri iletti ve beraber çalışmalarımız sürüyor.”


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri