YAPACAKLARIM İÇİN TALİBİM!

Gündem 26 Eylül 2018 10:40
Videoyu Aç YAPACAKLARIM İÇİN TALİBİM!
A
a

Partisinin takdiri ve halkın teveccühü halinde tekrar aday adayı olacağını açıklayan Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, “Yaptığımız hizmetlerden dolayı seçilmemiz lazım demiyoruz. Yapacak olduğumuz projelerimizden dolayı tekrar seçilmemiz lazım gerektiğini anlatıyoruz.” dedi.

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Türkseven Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Türkseven’i ziyaret ederek, Öncü Medya Grubu’nu şirket bünyelerine katmaları dolayısıyla hem tebrik etti hem de başarılar diledi.

Türkseven ailesini gösterdiği cesaretten dolayı kutluyorum”
Tuna, ziyareti esnasında ilk olarak Öncü Medya Grubu’nun el değiştirmesi konusuna değinerek, “Tonyalı ailesine teşekkür etmek gerekiyor. Bu güne kadar, yayın hayatına onunla devam ettik. Düzce ve ilçelerin tanıtımında, Düzce’nin güzelliklerinin tanıtımında, Öncü TV olarak yayın yapan Tonyalı ailesine teşekkür ediyoruz. Türkseven ailesini de gösterdiği cesaretten dolayı kutluyorum. Kendilerindeki özlemi ve duyguyu hissettim. Düzce’nin tanıtımı sadece siyasiler ve yerel idarecilerden değil, özellikle görsel, yazılı medya ve radyo yayıncılığında geçtiğini bize söylediler. Biz de bu noktada üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Bu bizim boynumuzun borcu. Cumayeri Belediye Başkanı olarak, elimizden ne geliyorsa Öncü TV yayın kuruluşuna her türlü yardımı esirgemeyeceğiz ve yardımcı olacağız. Yayın hayatında da başarılar diliyorum” dedi.

Belediye başkanı olduğumuz için doğal aday adayı olduğumuzu düşünüyoruz”
Yaklaşan yerel seçimlerde tekrar aday adayı olup olmayacağı konusunda ise Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, şunları söyledi:“Yaklaşık 4,5 yıldır Cumayeri Belediye Başkanlığını arkadaşlarımız ile birlikte sürdürüyoruz. Bu süre içerisinde gerçekten arkadaşlarımız ile birlikte çok güzel hizmetler yaptığımıza inanıyorum. Önümüzde daha 5 ay var. Fakat biz belediye başkanı olduğumuz için doğal aday adayı olduğumuzu düşünüyoruz. Arkadaşlarımızın da düşünce ve teveccühleri bu noktada önemlidir. İnşallah genel merkezimizin takdiri, halkımızın da teveccühü olursa biz tekrardan belediye başkanlığı aday adaylığımızı düşüneceğiz.”

Düşüncelerimiz, hayallerimiz ve yeni projelerimiz için destek isteyeceğiz”
“Yaptığımız hizmetlerden dolayı seçilmemiz lazım demiyoruz. Yapacak olduğumuz projelerimizden dolayı tekrar seçilmemiz lazım gerektiğini anlatıyoruz.” diyen Tuna, “Topluma ve vatandaşa bunları söylemek zorundayız. Yaptığımız hizmetler tabi ki kamuoyunda takdir görecektir ama daha ziyade bizim için önemli olan Cumayeri’nde bundan sonra neler yapılabilir. Biz bunun hayalini kuruyoruz. Bunun için de halkımızdan destek bekliyoruz. Düşüncelerimiz, hayallerimiz ve yeni projelerimiz için destek isteyeceğiz. Yaptıklarımızdan dolayı değil.” ifadelerini kullandı.

Halk tarafından istenen bir projeydi”
Belediyenin kent merkezinde inşa ettirdiği ve ilçe sakinleri tarafından ‘Ucube’ olarak değerlendirilen iş merkezi konusunda ise Başkan Tuna, şöyle konuştu:
“Ucube demek yanlış bir söylemdir. Aslında orada bir bina yapılması elzemdi. Biz 2014 seçimlerinde evlere, beyannamelerimiz ile giderken, yapacaklarımızı söylerken bir çok insandan; “Başkanım biz onu bunu bilmeyiz. Merkez Cami’nin orada atıl bir durum var. Atıl yapılar var. Buraya güzel bir iş merkezi, güzel bir bina yapsanız da, Cumayeri’nin çehresi değişse” şeklinde bize talepler geldi. Benden önce belediye başkanlığı yapmış olan başkanlarımız da 10 yıl süre içerisinde buraya iş merkezi yapacaklarını beyannamelerine koymuşlardır. Yani bu, halk tarafından istenen bir projeydi. Biz bunu yaparken halka danıştık. Danışılması gereken farklı yerlere de danıştık. Ardından kararımızı verdik. Projemizi düzenledik ve bu yapıyı yaptık. Herhalde ucube kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorlar. Bu yapının motifleri ve mimarisi ile ne anlam taşıdığını incelesinler.”

Bu binada Selçukluyu ve Osmanlı’yı görüyorsunuz”
Tuna söz konusu iş merkezi ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti: “Burada Selçuklu’yu görüyorsunuz, Osmanlı’yı görüyorsunuz. Yapının içerisini gezdiğinizde de aynı şekilde bunları görebiliyorsunuz. Sadece modern mimariyi görmüyorsunuz. Kaldı ki bunun amacına bakmak lazım. Bu bina içerisinde mini iş merkezleri var. Mini AVM diyoruz. Burada iş yerleri olacaktır. Birçok esnaf burada ekmek parası kazanmak için iş yeri açacaktır. Kaldı ki biz şu anda belediye hizmetlerini bu bina içerisinden yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Merkezde ulaşılabilir bir yerdeyiz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri