YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ!

Gündem 20 Ekim 2017 10:16
Videoyu Aç   YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ!
A
a

Yayalaştırma Projesi kapsamındaki düzenleme çalışmalarına milyonlarca lira harcanan İstanbul Caddesi'nin tekrar trafiğe açılmasının gündeme gelmesi 'Yap-boz tahtasına döndü' dedirtti. Özellikle yol açılsın isteyen esnafın sesine kulak verdiği konuşulan Düzce Belediyesi, şimdi de 'anket' yapacağını duyurdu. Anket halkın görüşünü mü yansıtacak yoksa esnafın görüşünü mü?

Hazırlıklar caddenin açılması yönünde...

4 Temmuz'da Düzce Belediyesi'nin talebi ve Düzce İl Trafik Komisyonu'nun oluruyla araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi'nin yeniden ulaşıma açılması için hazırlık yapılıyor. Yolda devam eden çalışmalar "ulaşım" odaklı devam ederken, İl Trafik Komisyonu'nun belediyeden iki farklı fizibilite raporu istediği biliniyor.Bu doğrultuda caddenin hem kapalı hali hem de tekrar açılması halindeki durumuna ilişkin rapor hazırlıklarını sürdüren Düzce Belediyesi şimdi de yolun akıbeti için ankete başvuracağını duyurdu.

Milyonlarca lira harcandı
Ancak bu durum ışıklandırması, kavşak düzenlemeleri ve Tramvay Projesi ile caddeye harcanan milyonlarca lirayı akıllara getirdi.

20 yıldır beklenen projeden neden geri adım atılıyor?
20 yıldır Düzce'nin gündeminde olan ve buna bağlı olarak "kapatılsın" beklentisi oluşan İstanbul Caddesi'nin 3.5 ay gibi bir süre sonra tekrar açılması için harekete geçilmesi 'Neden?' sorusunu sorgulamaya açtı.

Esnafın istediği mi oluyor?
Eski Başkan Mehmet Keleş'in projesinin trafiği olumsuz etkilediği gerekçe gösterilse de altında yatan asıl nedenin cadde esnafının yolun yeniden ulaşıma açılması yönünde yaptığı girişimler olduğu iddia ediliyor. İşlerinin olumsuz etkilendiğini söyleyen esnafa kulak verdiği konuşulan Düzce Belediyesi, bu doğrultuda komisyona hem rapor hem de yapacağı anketi sunacak.

"Bu kadar masraf çöpe mi gitsin?"
Diğer taraftan İstanbul Caddesi'ne yönelik "Yeniden trafiğe açılabilir" başlığı ile yaptığımız habere yorum yapan bazı vatandaşlar da 'açılma' ihtimalini sert dille eleştirdi ve caddeye harcanan milyonlarca lirayı sorguladı. İl Trafik Komisyonu'nun caddenin tekrar açılmasını gündemine almasına tepki gösterilen yorumlarda "En başından onaylanmasaydı! Bu kadar masraf çöpe mi gitsin şimdi, yazık günah! Böyle saçma karar olamaz bunca masraf neden yapıldı? Trafiğe açık bir yerde tramvay ne işe yarar? Ne gerek var o zaman tramvaya? Millet cadde kapatır, biz de açılıyor." ifadeleri kullanıldı.

Gözler Düzce İl Trafik Komisyonu'nda...
Bazı yorum yapan vatandaşlar da kapatma girişiminde cadde üzerindeki esnafın etkili olduğunu dile getirirken, şimdi gözler, belediye tarafından hazırlanacak fizibilite raporları ve halkın mı yoksa esnafın mı görüşünü yansıtacağı tartışma konusu olan anket çalışması sonuçlarına göre son kararı verecek Düzce İl Trafik Komisyonu'na çevrildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri