YALANCISIN!

Gündem 14 Mart 2019 17:19
Videoyu Aç YALANCISIN!
A
a

Millet İttifakı’nın ‘Mehmet Keleş’ hamlesi geri tepti! AK Parti Adayı Faruk Özlü’nün bakan olduğu dönemde birçok projeyi iptal ettirdiğini savunan Ömer Küçük, ‘İşte kanıtı!’ diyerek Keleş’in Öncü TV’de yaptığı açıklamaları göstermişti. Ancak Küçük’ün “sözüne güvenilir kişi” profili çizdiği Keleş için Düzce’ye gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in “Makbul biri değildi.” demesi tüm planları alt üst etti. Küçük’ün kendi söylemlerini örnek göstermesine sesini çıkarmayan Keleş, hakkında usulsüzlük iması yapan Özel’e sosyal medya hesabından ‘Yalancısın!’ diye çıkıştı. Bu durum ittifakın ‘Keleş kozunun’ elinde patlamasına neden oldu.

 
AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü ve Millet İttifakı’nın Adayı Ömer Küçük arasında yaşanan proje atışması farklı bir boyut kazandı. Küçük’ün eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş üzerinden Özlü’ye yüklenme hamlesi, CHP’li Özgür Özel’in açıklamaları ile geri tepti.
Ömer Küçük ne demişti?
Her şey İYİ Parti-CHP Adayı Ömer Küçük’ün rakibi Faruk Özlü’nün bakan olduğu dönemde belediye eliyle hayata geçirilecek birçok projeyi iptal ettirdiğini iddia etmesi ile başladı. Düzenlediği mitingde Özlü’nün önüne geçtiğini ileri sürdüğü projeleri sıralayan Küçük, daha sonra da Öncü TV’nin Kitabın Ortasından programına konuk olan Mehmet Keleş’in videosunu paylaşmıştı.
Mehmet Keleş ne demişti?
Keleş bu videoda, "Bu memlekete sırf bize olan düşmanlığı, saygısızlığı, sevgisizliği şimdi bakalım kendisi belediye başkanı olunca o projesi nasıl geri döndürecek. Mesela Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşümü'nü o bakan olmadan önce ben Bakanlar Kurulu seviyesine getirmiştim. Kendisi geldi Bakanlar Kurulu seviyesinde tuttu onu geçirtmedi oradan. Sonra gitti Küçük Sanayi Sitesi'ndeki dernek başkanlarına affedersin gaz verdi. 'Aslında sizin yapmanız lazım bu işi' falan dedi; aslında hiç alakası yok, kentsel dönüşüm belediyenin işidir. O projeyi de rafa kaldıttırdı. Bak İstanbul Caddesi Projesi'ni iptal ettirdi, Asar Deresi Projesi'ni ettirdi, Kent Merkezi Kent Müzesi Projesi'ni iptal ettirdi. Sanayi Çarşısı Projesi'ni yani kentsel dönüşümü iptal ettirdi. Kervan Altgeçidi Projesi'ni iptal ettirdi. Şimdi ne yüzle çıkıpta 'Ben Asar Deresi'ni yapacağım diyorsun sen!" İhalesi yapılmış, projesi yapılmış işleri iptal ettiriyorsun. Ben bunları kötülük olsun diye söylemiyorum ama uyarı olarak söylüyorum. Yarın birisi sokakta çıkıpta yanlış propaganda yaptığımı falan da söylemeye kalkışmasın. Bu tarzla, bu anlayışla tökezleyebilirsin. Bak sana güvenilmiş, Sayın Cumhurbaşkanımız 'Git Düzce Belediye Başkanı ol' demiş. Bundan sonra akıllı ol." ifadelerini kullanmıştı.
Faruk Özlü ne demişti?
Küçük’ten iddialarına sessiz kalmayı seçim gezileri sırasında açıklama yapan AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, şu yanıtı vermişti:
“Bu projelerden herhangi birini iptal ettirdiğime dair belge, kanıt varsa ben çekileceğim. İddia sahibinin ispatla mükellef olduğunu herkes bilir, ispatlayamazsa kendisinin çekilmesini söylüyorum. Düzce siyasetinde ciddi bir bilgi kirliliği var.”
‘Keleş kozu’ ellerinde patladı
Ancak partisinin seçim çalışmalarına destek vermek için Düzce’ye gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Keleş’e hem ‘Makbul biri değildi’ demesi hem de usulsüzlük iması yaparak AK Parti’ye ‘İstifaya zorladığınız Keleş’in niye soruşturulmasına izin vermediniz” diye çıkışması, tüm planları alt üst etti. Millet İttifakı Adayı Ömer Küçük’ün sözünü kanıt olarak gösterdiği Keleş için Özel’in aksi ifadeler kullanması, ‘Keleş kozunun’ ellerinde patlamasına neden oldu.
Özgür Özel ne demişti?
CHP’li Özgür Özel, Keleş için şunları söylemişti: “İki vurgu yaptılar birincisi FETÖ Terör Örgütü’ne yakınlık vurgusu, diğeri yolsuzluk vurgusu. Bu iki durumda belediye başkanlarını istifa ettirdi AK Parti. Etmemeye direnenleri de tehdit ettiler. Dediler ki, ‘İstifa etmezseniz biz gereğini yaparız.’ Mehmet Keleş istifa etmesinin ardından herhangi bir soruşturma açılmadı. Mehmet Keleş hakkında geçmiş yıllarda yaptığı harcamalar, ihaleler, yapmış olduğu bir takım ihalelerde normal bedelin 10 katı harcama olduğuna dair partimiz tarafından çok sayıda başvuru hep İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturmaya gerek yoktur ve soruşturmaya izin verilmemiştir sonucuyla karşımıza çıktılar. Biz önceki seçimde aday gösterdikleri, sonradan pişman oldukları, örgütle bağlantısı var veya yolsuzlukları var dedikleri, istifa etmediği takdirde gereğini yapacakları şeklinde şantajla istifaya zorladıkları belediye başkanlarına CHP suç duyurusunda bulunuyor. Ama Süleyman Soylu’nun başında olduğu İçişleri Bakanlığı bunun soruşturulmasına izin vermiyor. Eğer bu kişilerin soruşturulmasına gerek yoksa neden görevden el çektirildiler? Eğer bu kişiler doğru işler yapmadıysa Cumhuriyet Savcılarının görev yapmasına engel oluyorsunuz?”
Keleş’ten ‘Yalan söylüyorsun’ çıkışı
Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Özel’e yanıt veren Keleş ise şu ifadelere yer verdi: "Özgür Özel beyden rica ediyorum. Şu bahsettiği on kat fazlasına verdiğimiz ihaleleri, defaatle İçişleri Bakanlığına verdikleri şikayet dilekçelerini ve İçişleri Bakanlığının vermiş olduğu 'soruşturmaya gerek yoktur' kararlarını bir açıklasın. Hem ben hem kamuoyu görsün öğrensin. Ancak, peşinen söyleyeyim gösteremezsiniz, çünkü yalan söylüyorsunuz veya kulaktan dolma bilgilerle hakaret ediyorsunuz. Hani sormuşsunuz ya Mehmet Keleş neden görevden alındı. (Neden istifa etti demek istiyorsun herhalde). Cevabı kendiniz vermişsiniz. İşte bu yüzden. Sizin gibi ne söylediğini bilmeyen, müfteriler yüzünden. Hatırlarsınız daha önce de Düzce'ye gelmiş ve bir çok konuda eşmiş gürlemiştiniz yine hepsi yalan çıkmıştı. Bilemiyorum tabii bu durum sizi rahatsız eder mi? Çok şüphedeyim doğrusu."


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri