VELİLER BAĞIŞA ZORLANMAYACAK!

Gündem 12 Temmuz 2017 18:06
Videoyu Aç VELİLER BAĞIŞA ZORLANMAYACAK!
A
a

Düzce Valiliği 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak olan eğitim-öğretim yılı dolayısıyla kayıtlarda velilerin, okul aile birliklerinin hesabına para yatırmaya zorlanmayacağını açıkladı.

Düzce Valiliği 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öncesi okul kayıtlarında Okul Aile Birliklerinin öğrenci velilerini hiçbir surette bağış yapmaya zorlayacağını belirtti.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Kanun gereği "İlköğretim kız ve erkek bütün vatandaşlar için zorunludur ve Devlet okullarında parasızdır." Okul Aile Birlikleri; okulların eğitim ve öğretim hizmetlerine etkinlik ve verimlilik kazandırmak, okulların ve maddi imkânlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere; aynı ve nakdi bağışları kabul edebilir ancak öğrenci velilerini hiçbir surette bağış yapmaya zorlayamaz. Okul-aile birlikleri temsilcileri; öğrenci velileri ile bağış yapılması amacıyla karşı karşıya getirilmeyecek, öğrenci kayıt-kabullerinde okul-aile birlikleri hesabına para yatırılması için veliler zorlanmayacaktır.” denildi.
Valilik ayrıca okul öncesi eğitimde, çocukların beslenme, temizlik hizmetleri ve eğitim programının uygulanmasına yönelik eğitim materyallerinin karşılanabilmesi amacıyla, komisyonca belirlenen ve valilik makamınca da uygun görülen ücretler aylık ya da yıllık periyotlarda velilerden alındığını aktardı.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri