VEKALETLE KURBAN KESİM BEDELLERİ BELLİ OLDU

Gündem 13 Temmuz 2018 18:19
Videoyu Aç VEKALETLE KURBAN KESİM BEDELLERİ BELLİ OLDU
A
a

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, katıldığı bir programda kesim bedellerini açıkladı.

Yurt içinde 280 kesim bölgesinde kesim gerçekleştiriliyor”
Türkiye Diyanet Vakfı'nın kurbanları ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmak amacıyla 1993 yılından bu yana vekaletle kurban kesim programını gerçekleştirdiğini anımsatan Erbaş, “Başkanlığımız, yurt içinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde, Türkiye Diyanet Vakfı’nın görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştiriliyor. Vekaletle kurban kesimi, yurt içinde müftülükler, yurt dışında ise büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütülüyor. Yeryüzünde iyilik hakim olana kadar durmaksızın çalışmayı şiar edinen vakfımız, kestiği kurbanları yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur'an kurslarına ve öğrenci yurtlarına, yurt dışında ise açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika, Orta Asya, Balkanlar, Kafkasya, Uzak Doğu ve Latin Amerika'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada dağıtım yapıyor.”

Yurt içi 850 lira, yurt dışı 625 lira olarak belirlendi”
Bugüne kadar 1 milyon 364 bin 158 hisse kurbanın kesim ve dağıtımının Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yapıldığını açıklayan Erbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vekaleti alınan kurbanlar, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle bizzat başkanlığımız ve vakfımız görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesiliyor. Kurbanlarımız kardeşlerimize umut olsun diyor, TDV tarafından bu yıl belirlenen vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıklıyoruz. Yurt içi kurban bedeli 850 lira, yurt dışı kurban bedeli ise 625 lira olarak belirlenmiştir.”Vatandaşların vakfın internet adreslerinden online bağış yapabileceği gibi il ve ilçe müftülüklerine, cami görevlilerine, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebileceğini aktaran Erbaş, “Vatandaşlarımız ayrıca '0312 416 90 00' numaralı çağrı merkezini arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilir.” dedi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri