VATANDAŞTAN TEPKİ VAR

Gündem 2 Mayıs 2018 16:02
Videoyu Aç VATANDAŞTAN TEPKİ VAR
A
a

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in talimatıyla kaldırılan Ramazan’da davul geleneği geri dönüyor. Belediyeden yapılan açıklamada, davul çalma talebinde bulunacak vatandaşların 4 Mayıs tarihine kadar müracaatta bulunmaları gerektiği bildirildi. Ancak haberin sitemizde yer alması ile vatandaştan çok sayıda tepki içeren yorum geldi.

Keleş döneminde kaldırılmıştı
2016 yılında Ramazan ayı öncesinde vatandaşların yazılı ve sözlü şikayetlerini değerlendirmeye aldıklarını açıklayan Düzce Belediyesi, Ramazan davulu çalınmaması yönünde karar alındığını duyurmuştu. Dönemin Belediye Başkanı Mehmet Keleş de katıldığı bir programda, sahur saatlerinde davul çalınmasına getirilen yasağa ilişkin yaptığı açıklamada, vatandaştan gelen şikayetleri değerlendirerek gereksiz bulunan, amaç ve şeklini yitirmiş bazı gelenekleri kaldırdıklarını söylemişti.

Yeniden Düzce sokaklarını inletecek
2 yıldır çalınmayan Ramazan davulu bu Ramazan ayında yeniden Düzce sokaklarını inletecek. Düzce Belediyesi Ramazan ayı boyunca davul çalma taleplerini değerlendirerek düzen ve kurallara ilişkin encümen kararını yayınladı.
Son başvuru tarihi olarak 4 Mayıs olarak belirlenirken Ramazan geleneğine uygun olarak sahur saatlerinde davul çalma işine talip olanlar için başvuru şartları belediyenin sitesinde yayınlandı.

Bu eziyeti çekmek zorunda mıyız?”
Öte yandan eski Başkan Mehmet Keleş’in kaldırdığı, mevcut Başkan Dursun Ay’ın ise geri döndürdüğü Ramazan davulu ile ilgili yaptığımız habere çok sayıda yorum geldi. Ancak yorumlarda ağırlıklı olarak davul geleneğinin tekrar başlamasına tepki vardı.
“Gündüz aç, gece uykusuz, bu eziyeti çekmek zorunda mıyız?” diye soran ve Düzce Belediyesi’ne tepki gösteren vatandaşlar, “Gecenin bir yarısında işe giden insanları 30 gün boyunca rahatsız etmeye hakkınız yok. Ne davulu, bu çağda bu kafa...” gibi ifadelerle eleştiride bulundu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri