VATANDAŞLAR KARŞI ÇIKTTI, ZABITA CEZA KESTİ

Gündem 25 Nisan 2022 12:22
Videoyu Aç VATANDAŞLAR KARŞI ÇIKTTI, ZABITA CEZA KESTİ
A
a

Düzce’de sokak sanatı icra ederek insanları eğlendiren 3 kişiye, ‘Halkı rahatsız etmek ve izinsiz para toplamak’ gibi suçlardan zabıta memuru tarafından ceza yazıldı. Duruma vatandaşlar tepki gösterirken, zabıta memuru ve sokak sanatçıları arasında yaşanan tartışma, kameralara yansıdı.

Düzce’ye, Zonguldak’ın Ereğli ve Alaplı ilçelerinden gelen, halk arasında “Köçek” olarak bilinen sokak sanatçıları, kalabalık cadde ve sokaklara renk katıyor. Sergiledikleri dans performansı ile insanların beğenisini toplayan sokak sanatçıları, Düzce’de zabıta engeline takıldı.
Dün Spor Sokak Üzerinde dans gösterisi yaparak insanları eğlendiren 3 kişilik sokak sanatçısı, izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Oldukça kalabalık bir grubun izlediği sokak sanatçılarını fark eden Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli bir zabıta memuru, önce kalabalığın dağılasını istedi.
Ardından, ‘halkı rahatsız etmek ve izinsiz para toplamak’ suçlarından sokak sanatçılarına idari para cezası kesmek isteyen zabıta memuru, vatandaşlarında tepkisi ile karşılaştı. Kendisini görüntüleyenler hakkında dava açacağını söyleyen zabıta memuru, 3 kişilik ekipten oluşan sokak sanatçılarına cezai işlem uyguladı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri