VATANDAŞ TEPKİLİ:BU ÇAĞDA,BU GERİLİK!

Gündem 28 Ağustos 2018 14:38
Videoyu Aç VATANDAŞ TEPKİLİ:BU ÇAĞDA,BU GERİLİK!
A
a

Hatipli Ketenciler Köyü’nde yaşanan su sıkıntısı ile ilgili yaptığımız haberin ardından Düzce’de çok sayıda köy ve mahallenin de aynı sorundan muzdarip olduğu ortaya çıktı. Kendi yaşadıkları bölgelerde de susuzlukla karşı karşıya olduklarını belirten vatandaşlar, “Bu çağda bu gerilik!” diyerek tepki gösterdi.

İki yıldır su sıkıntısı yaşayan Hatipli Ketenciler Köyü’ndeki sıkıntıyla ilgili yaptığımız habere bir çok köy ve mahalleden de yorum geldi. Habere yorum yazan vatandaşlar, kendi yaşadıkları bölgelerde de su sıkıntısı çektiklerini dile getirdi.

Hangi çağda yaşıyoruz?”
Yapılan yorumlarda su sıkıntısıyla ilgili şu ifadelere yer verildi:“Millet uzaya çıkıyor İstanbul’u doyuracak suyumuz var fakat susuzluk çekiyoruz. Sorumluluğunu yerine getirmeyen yöneticiler bu kadar halkın hesabını veremezsiniz. Merkeze Bağlı Aybaşı Köyü 3 aydır susuz. Sayın basın mensupları sesimiz olun. köye gelin. Vali beye nedense bu sorunlar ulaşmıyor. Abdest almaya, ihtiyaç karşılamaya su yok. Kasabadan parayla su alıp içiyoruz.”“Gölyaka’nın Yazıpınar Mahallesi de aynı şekilde mağdur. Bir köy olmaması ve belediyeye bağlı olmasına rağmen belediye bu konuda hiç bir şey yapmıyor.”“Ketenciler Köyü’nde yaşıyorum. Geçen yıla kadar biliyorsunuz susuzluğumuzu. 30 yıldır var bu sıkıntı köyümüzde. Çözüm ise sontajdır. Nazırlı Köyü kendileri para toplayıp yaptılar sontajı ve susuzluk kalmadı. Bizde ise kimse elini cebine atmaz.”

“Akçakoca köyleri de aynı sıkıntıdan muzdarip.”
“Aynı sıkıntı Cumayeri Akpınar Köyü’nde de var. Suyla ilgilenen yok. Dilekçe verildi ama 3 aydır su taşıyoruz. Bu çağda bu gerilik, belediye için utanılası bir durum.”“Merkeze 10 km uzaklıktaki Aybaşı Köyü, bu çağda, bu devirde, 3. köprüsü, 3. havalimanı, Avrasya tüneli olan bu ülkede 3 aydır susuz nedense.”“Düzce İhsaniye Köyü’nde iki gündür sular kesik. Köylüye hiçbir açıklama ve bildiri yapılmadı. Herkes isyanda ve kimseye ulaşamıyoruz. Her yaz bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Hangi çağda yaşıyoruz bu nedir?”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri