VATANDAŞ ŞİFA, HASTANE DOKTOR BEKLİYOR…

Sağlık 18 Ağustos 2021 11:20
Videoyu Aç VATANDAŞ ŞİFA, HASTANE DOKTOR BEKLİYOR…
A
a

Düzce’de sağlık sisteminde yaşanan sıkıntılardan bir yenisi daha patlak verdi. Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde diş çekimi, diş ameliyatı ve çene cerrahisi başta olmak üzere birçok işleminin ötelenerek çevre illere sevk edilmesi vatandaşların sabrını taşırır oldu. Öncü Haber merkezine ulaşarak durumdan şikayetçi olan bir vatandaş, “Bir vatandaş olarak mağduriyetimizin dile getirilmesini ve sesimiz olmanızı rica ediyorum” dedi.

 Düzce’de sağlık sistemi ile ilgili şikayetler zincirine bir yenisi daha eklendi.  Bu kez tepkilerin odağına Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi oturdu. Hastanenin Covid-19 salgınının Türkiye’de görülmeden önceki süreçten beri çene cerrahisi bölümünde doktor olmaması ve bu alana giren hastaların başta Bolu Abant İzzet Baysal Diş Hastanesi olmak üzere farklı illere yönlendirilmeleri vatandaşı adeta çileden çıkarttı.
2020 yılının şubat ayından beri diş rahatsızlığı yaşayan ancak tedavi olmak umuduyla gittiği hastaneden her defasında geri döndürülerek farklı illere yönlendirilen bir hasta, Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı (0542 767 1881)’na gönderdiği mesajda hastanenin gerekli olan donanıma sahip olmadığını ve yaklaşık bir buçuk yıldır diş sıkıntısı çektiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:
“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile ilgili benim gibi tüm Düzcelilerin ortak bir yarasına değinmek istiyorum. Kök dişimin biri çürüdü ve kırılarak düştü ama kökü hala duruyor. Ara ara diş ağrısına neden oluyor. Bu yüzden Şubat 2020 yılında bu hastaneye randevu alarak gittim ve muayene sonucu diş cerrahinin muayene ve ameliyat etmesi gerektiği ancak onun çekebileceğini bildirdiler. Ama çene cerrahinin izinde olduğunu ortalama 40 gün sonra geleceğini belirttiler. İstersem Bolu’ya gidebileceğimi bildirdiler. Pandemi patlak verdi ve diş hastaneleri de kapandı. “
Bunun ayıbı herkese yeter…
Uzun süredir hastanede bir çene cerrahının bulunmamasından dolayı yaşadığı mağduriyeti dile getiren vatandaş, “O gün bu gündür Düzce’de diş hastanesinde 1 tane çene cerrahının bulunmamasın ayıbı da   siyasetinden tutun da tüm yetkilisine kadar hepsine yeter de artar bile. 17.08.2021 saat 10:58 itibari ile hastaneyi arayarak bilgi aldım hala ve ataması beklenen bir cerrah da söz konusu değildir dediler” ifadelerine yer verdi.
“Mağduriyetimizin dile getirilmesini sesimiz olmanızı istiyoruz”
Mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini isteyen vatandaş, “Yüzbinlerin yaşadığı bir İL de tek bir cerrah olmadığı için Bolu’ya veya diğer illere gitmesi revamı? durumu olan var olmayan var burası da ayrı bir mesele…Bir vatandaş olarak mağduriyetimizin dile getirilmesini sesimiz olmanızı rica eder. Başarılar dilerim…” cümlelerine yer verdi.
 
 
 

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri