VATANDAŞ EZİYET ÇEKİYOR!

Gündem 12 Aralık 2017 15:28
Videoyu Aç VATANDAŞ EZİYET ÇEKİYOR!
A
a

Kış aylarında hava kirliliğinin tavan yaptığı Düzce’de bir yandan da çevre ve su kirliliği ile mücadele ediliyor. Haber merkezimize birçok köy ve mahalleden gönderilen “çamurlu su” videoları ile yaşadıkları mağduriyeti gözler önüne seren vatandaşlar “Bizler bu suyla bulaşık yıkıyoruz, çamaşırlarımızın rengi değişti!” diyerek yetkilileri göreve davet ediyor.

Düzce, çevre ve hava kirliliğine karşı alarm verirken bir de su kirliliğinin esareti altına girdi. Şehir merkezi ve çeşitli köylerde musluğundan çamurlu su akan vatandaşlar, tepkisini dile getirmek için Öncü Haber İhbar Hattı ve sosyal medya hesaplarını şikayet yağmuruna tuttu.

Yetkililerden acil çözüm isteniyor
Musluklardan akan kirli su yüzünden özellikle kadınların yaşadığı sıkıntıya dikkat çekilirken, yetkililer göreve davet ediliyor. “Sapsarı akan suyu nasıl içelim, nasıl ev işi yapalım?” diyerek çamurlu suya tepki gösteren Düzceliler, yetkililerden acil çözüm beklediklerini ifade etti. Bir çok köy ve mahallede özellikle yağışlı havalar sonrası suların kirli şekilde akması halkı mağdur ederken, soruna çare bulunamaması tepkileri katlıyor.

Biz bunu çekmek zorunda mıyız?”
Son olarak Doğanlı Köyü’nden görüntü ve fotoğraf göndererek yetkililere seslenen bir vatandaş, “Bizler bu suyla bulaşık yıkıyoruz. Çamaşırlarımızın rengi bile değişti. Yeter artık, nerede bu muhtar, nerede bu belediye? Biz bunu çekmek zorunda mıyız? Bu suyu çoğu kişi içmek zorunda kalıyor. Ne olacak böyle?” dedi.Bahçeköy Köyü ile Dereli Tütüncü Mahallesi’nde musluğundan akan çamurlu suyu çekip göndererek sesini duyurmak isteyen diğer vatandaşlar da sık sık baş gösteren çamurlu su sıkıntısının artık sona ermesini istedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri