VATAN SANA CANIM FEDA!

Gündem 26 Şubat 2018 17:42
Videoyu Aç VATAN SANA CANIM FEDA!
A
a

Çocuk Hakları Komitesi ve Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan çocuklar “Bir Dua Bir Dilek” projesini, hayata geçirerek, asker ağabeyleri için duygu yüklü mektuplar kaleme aldı. Henüz okuma-yazmayı öğrenmeyenler ise onlara olan sevgi ve minnetlerini renklerle kağıda döktü. Bu mektup ve resimler Afrin'e ulaştırılmak üzere makamında ziyaret edilen Vali Zülkif Dağlı'ya sunuldu. Dağlı, okunan bir mektubu dinledikten sonra düşüncesini, "Gerçekten çok güzel. Bundan daha güzel duygular ifade edilemez." diyerek dile getirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü himayesindeki Çocuk Hakları Komitesi, Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan çocuklarla birlikte “Bir Dua Bir Dilek” projesi kapsamında Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiklerimiz için mektuplar kaleme aldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ve çocuklar, dün Vali Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti ve bu mektup ve resimleri Afrin’e gönderilmek üzere Vali Dağlı'ya teslim etti.

"Bu millet askerlerine her zaman minnettardır"
Ziyarette çocuklar tarafından yazılan bir mektup da okundu. Okunan mektupta "Sevgili kahraman askerlerimiz. Kelimeler yetmez ya bazen anlatmaya sayfalarca yazabilirim siz kahramanlarımıza ama önemli olan yürekten hissetmek ya bazı şeyleri, tek yürek, tek ses olabilmek ya Türk halkı olarak öyleyiz işte. Dualarımızla her an, her saniye dillerimizde, evlerimizdesiniz. Ne demiş Mehmet Akif “Arkadaş! yurduma alçaklara uğratma sakın. Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın…” Anlı, şanlı mücadelelerle bu günlere gelmiş yüce ulusumuz her zaman mazlumun yanında oldu sayenizde olmaya devam da ediyor. Bu millet askerlerine her zaman minnettardır. Ben de görevlerimi yerine getirerek, her gün yeni şeyler öğrenerek, çok çalışıp, çok okuyarak ülkeme yararlı bir evlat, Mehmetçiğime layık bir fert olmak için çalışıyorum. Bu projeye öncülük eden isimlerden biri olarak askerlerimize mektuplarınızı ulaştıracağız dediğimizde arkadaşlarımızın gözündeki ışığı ve mutluluğu görseydiniz gurur duyardınız. İşte böyle temiz çocuklar, böyle yürekli askerler, böyle emektar anneler, böyle fedakar babalar varken her zaman dediğimiz gibi vatan sana canım feda. Yüce rabbim yar ve yardımcınız olsun. Sizleri ve ailelerinizi alınlarınızdan öpüyoruz. Allah’a emanet olun.” ifadelerine yer verildi.

"Bundan daha güzel duygular ifade edilemez"
Okunan duygu yüklü mektubun ardından Vali Zülkif Dağlı, "Biz de alkışlıyoruz gerçekten çok güzel. Bundan daha güzel duygular ifade edilemez. Koruma altındaki çocuklarımız Çocuk Hakları Komitemiz ile birlikte akıllarına böyle bir şey gelmiş. Böyle güzel bir düşünceyi fiiliyata geçirmek istemişler. Mektup yazmak suretiyle oradaki askerlerimize duygularını, düşüncelerini ifade ediyorlar. Hatta okuma-yazma bilmeyen çocuklarımız resim çizerek duygularını ifade ediyor. Tabii bu çocuklarımızın büyüklüğünü, gönüllerini, yüreklerinin büyüklüğünü sevgi ve sempatilerinin ne derece fazla olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Hepsini kutluyoruz, çok teşekkür ediyoruz, sağlıklar diliyoruz hem askerlerimize hem bu çocuklarımıza.” ifadelerinde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri