VATAN’DAN ZİRAAT ODASI’NA ZİYARET

Gündem 7 Haziran 2018 15:41
Videoyu Aç VATAN’DAN ZİRAAT ODASI’NA ZİYARET
A
a

Düzce Ziraat Odası’nı ziyaret eden Vatan Partisi milletvekili adayları ve il yönetimi tarım ve çiftçilerin sorunlarıyla ilgili çözüm ve vaatlerini sıraladı. Görüşme sırasında çiftçileri tefeci ve aracının elinden kurtarma sözü verildi.

Vatan Partisi milletvekili adayları ve il yönetimi Düzce Ziraat Odası’nı ziyaret etti. 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için destek istedikleri çiftçilerin sorunlarını da dinleyen heyet Vatan Partisi’nin tarım ve çiftçilerin sorunlarıyla ilgili çözüm programlarını anlattı. Vatan Partisi Düzce Milletvekili Adayı Hümeyra Yılmaz konuşmasında, köylünün memleketin efendisi olacağını vurguladı ve traktörün deposuna 2 liradan mazot doldurma sözü verdi. “Çiftçiyi ucuz mazot, faizsiz kredi, ucuz tarım ilacı, ucuz gübre, ucuz tohumlukla destekleyeceğiz.” diyen Yılmaz, “Çiftçiyi tefecinin ve aracının elinden kurtaracağız. Ürün fiyatlarını belirlerken, üreticilerin üretim şevkini yükseltmeyi esas alacağız. İran’da mazotun litresi 26 kuruş, benzinin 80 kuruştur. Doğalgaz ise 10 kuruş. İran’la her alanda işbirliği için görüşüyor ve anlaşıyoruz. Üreticinin mazotundan alınan vergiyi indireceğiz. Çiftçinin traktörünün deposuna mazotu litresi 2 liradan dolduracağız. Böylece tarımda üretimi ateşleyeceğiz ve tarım ürünlerinin dışalımı için döviz kaybına son vereceğiz. Köylü memleketin efendisi olacak. Vatan Partisi hükümetinde köylü memleketin efendisi olacaktır.”
Köy merası, köylünündür”
İktidara gelmeleri halinde Büyükşehir Yasası’nı kaldıracaklarını söyleyen Yılmaz, şöyle devam etti: “Köy Kanunu, çiftçinin ihtiyacına göre yeniden yürürlüğe girecek. Köy merası, köylünündür. Meralarımızı hayvancılığa açacağız ve besicimizi destekleyeceğiz. Hayvancılığı ıslah edecek ve geliştireceğiz. Çiftçi örgütlerinin, meslek odalarının ve tarımla ilgili akademik çevrelerin, görüş ve önerilerini de dikkate alarak, ülkemizi tekrar tarımda kendine yeterli hale getireceğiz. Çağdaş ve verimli tarım ve hayvancılık için çiftçilerimizi eğiteceğiz. Bu amaçla ziraat mühendislerimizi ve veterinerlerimizi seferber edeceğiz. Tarım kooperatiflerini güçlendireceğiz. Üretim kooperatifleri ile tüketici kooperatifleri arasında işbirliğini geliştirecek, aracıya giden kaynakları çiftçiye kazandıracağız. Fiskobirlik, Marmara Birlik, Trakya Birlik, Antbirlik, Çukobirlik, Pankobirlik, Tariş gibi tarım satış kooperatiflerinin hukuksal sorunlarını çözecek, kooperatiflerimizi ürünleri işleyecek fabrika ve tesislere kavuşturacağız. Böylece çiftçimizin üretme şevkini yükseltecek, tarım üretiminde büyük bir atılım gerçekleştireceğiz. Gıda güvenliğimizi sağlayacağız.”

Çiftçinin sulamada kullandığı elektrik fiyatlarını indireceğiz”
Vatan Partisi iktidarında Toprak-Su Teşkilâtı’nın yeniden kurulacağını da kaydeden Milletvekili Adayı Hümeyra Yılmaz, “Çiftçinin sulamada kullandığı elektrik fiyatlarını indirecek, elektrik borçlarının yarısını sileceğiz. Sulama birliklerinin ve çiftçinin sulamada kullandığı elektrik enerjisinin rüzgâr, güneş, biyogaz, yeraltı ısısı gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanması için olanaklarımızı belirleyecek, bu konuda elverişli projelerin uygulanmasını teşvik ederek devreye sokacağız.” dedi. Ayrıca dünya fındık borsasının Hamburg’da değil, Ordu’da olacağının da altını çizdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri