VALİLİK UYARDI CEZA YAĞACAK!

Gündem 30 Aralık 2018 17:52
Videoyu Aç VALİLİK UYARDI CEZA YAĞACAK!
A
a

Düzce’nin cadde ve sokaklarında bulunan hurda araçlarla ilgili olarak Düzce Valiliği’nce bir açıklama yapıldı. Açıklamada atıl vaziyette bulunan araçların asayiş ve terör suçları bakımından risk oluşturulduğu belirtilerek, araçlarını kaldırmayan ruhsat sahiplerine cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Düzce Valiliği başıboş halde cadde ve sokakları işgal eden hurda araçlarla ilgili harekete geçti. Görüntü kirliliğine de yol açan hurda araçların kaldırılması istenen açıklamada aksi halde ruhsat sahiplerine ceza kesileceği bildirildi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:“İlimiz sınırların içerisinde herhangi bir nedenle kullanılamaz hale gelmiş; cadde, sokak ve boş arazilere bırakılan atıl vaziyetteki araçların ya da bunların mütemmim cüzlerinin çevre kirliliğine neden olan ve bulunduğu bölgelerde genel asayiş ve terör suçları bakımından risk oluşturduğu değerlendirilmektedir.

Araçlarını kaldırmayana cezai işlem uygulanacak”

Kamuya ait yerler ile özel mülklerde çevre düzeni ve güvenliğini bozar şekilde bırakılan kullanılamaz, atıl vaziyetteki araç ya da bunların mütemmim cüzlerinin cadde, sokak ve boş arazilerden kaldırılması için genel kolluk görevlileri tarafından araç sahiplerine tebliğ edildiği halde, araçlarını kaldırmayan ruhsat sahipleri hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C ve 5236 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 41/6. Maddesi hükmü uyarınca cezai işlem uygulanacaktır.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri