VALİLİK DOLANDIRICILARIN NUMARASINI VERDİ

Gündem 21 Mayıs 2019 15:21
Videoyu Aç VALİLİK DOLANDIRICILARIN NUMARASINI VERDİ
A
a

Dolandırıcılar mübarek Ramazan ayını bile fırsata çevirmeye kalktı! Bürokratların adını kullanıp çok sayıda vatandaşı arayarak yardım adı altında kandırmaya kalkan sahtekarlara karşı uyarıda bulunan Düzce Valiliği hem arayan numarayı açıkladı hem de dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Düzce’de vatandaşları telefonla arayarak ağlarına düşürmeye kalkışan dolandırıcılar yine işbaşında! Ramazan ayında manevi duygularından istifade edip halkı kandırmak için her yolu deneyen dolandırıcılar, yine üst düzey bürokratların adıyla para koparmaya çalışıyor. Son günlerde şikayetlerin giderek artması üzerine kolluk kuvvetlerini harekete geçiren Düzce Valiliği, bir de uyarı açıklaması yaptı.

Vali’nin adını kullanıp “İhtiyaç sahiplerine yardım topluyoruz” diyorlar 

Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı Ramazan ayının maneviyatını kötü amaçları için kullanmak isteyen dolandırıcıların Düzce’deki çeşitli kurum ve kişileri 0 552 339 54 81 numaralı telefon ile aradığını belirten Valilik, açıklamayı şöyle sürdürdü: “Kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp “İhtiyaç sahiplerine yardım topluyoruz,  kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz. Ben Özel Kalem Müdürü sizi vali yardımcısına aktarıyorum.” şeklinde sayın valimiz, vali yardımcılarımız ve kurum müdürlerinin adını kullanarak yardım adı altında para istendiği, yönünde bilgiler valiliğimize ulaşmaktadır. Düzce Valiliği, Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, vali yardımcılarımız, özel kalem müdürü ve kurum müdürlerimizin adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, valiliğimiz, vali yardımcılarımız, özel kalem müdürü ve diğer kurum müdürlerimizin adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar etmemelidir.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm