VALİLİK: ULAŞIM KONTROLLÜ, KARANTİNA YOK

Gündem 8 Nisan 2020 18:19
Videoyu Aç VALİLİK: ULAŞIM KONTROLLÜ, KARANTİNA YOK
A
a

Düzce Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 gün süreyle giriş ve çıkışa kapatılan Yığılca’da karantina uygulandığı iddialarını yalanladı. Valilik sadece ulaşımın kontrollü sağlandığını, ilçede karantina uygulanmadığını vurguladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 6 Nisan’da Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında olağanüstü toplanan Düzce İl Umumî Hıfzıssıhha Meclisi, Yığılca’da ulaşıma sınırlandırma kararı aldı. 15 gün süreyle ilçedeki giriş ve çıkışları kontrol altında tutma yönündeki tedbir, bazı basın organlarında ‘karantina’ olarak haberleştirildi. Bunun üzerine Düzce Valiliği yanlış anlaşılmaları düzeltmek amacıyla yazılı bir bilgilendirme yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:
“Bazı medya kuruluşlarında yer alan Yığılca ilçemize karantina uygulandığı haberleri ile ilgili olarak; koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde İl Olağanüstü Umumî Hıfzıssıhha Meclisinin almış olduğu karara istinaden, ilimiz Yığılca ilçesine giriş-çıkışlar kontrollü olarak sağlanmaktadır. Herhangi bir karantina uygulaması söz konusu değildir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri